OSHH’den Kudüs açıklaması

Diyarbakır'da kuruluşunu ilan eden Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı (OSHH), ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

OSHH’den Kudüs açıklaması
Diyarbakır
Diyarbakır’da kuruluşunu ilan eden Osmanlı Seferberlik Halk Harekatı (OSHH), ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Diyarbakır’da kuruluşunu ilan den OSHH, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan ettikleri yönünde açıklamalara ilişkin basın açıklaması yaptı. Sümerpark Ortak Yaşam Alanı içerisinde yapılan basın açıklamasında “Kudüs Filistin’in ebedi başkentidir” pankartı açılırken, “Oluk oluk kan aksa da kurtulacak El Aksa”, “Kudüs ilk kıblemiz”, “Kudüs Müslümanların onurudur” yazılı dövizler taşındı. Basın açıklamasını OSHH Başkanı Mehmet İhsan Turan okudu. Diyarbakır ve ilçelerinde kim ayından itibaren resmi olarak kuruluşlarını tamamladıklarını kaydeden Turan, “Siyonizm uşağı ABD’nin korsan devlet İsrail’in üzerinden başkent algısı oluşturması çabasına karşın Müslüman alemini gür bir sesle bu algıyı reddetme ve bunu ebedi olarak savunmaya davet ediyoruz. ABD’nin verdiği kararın yok hükmünde olduğunu belirtir ve Kudüs’ün ebedi olarak Filistin başkenti olduğunu ve teşkilat olarak böyle kalmasını için tüm varlığımızla mücadele vereceğimizi sizlere bildirmek isteriz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...