Fiilen her zaman Elazığ’da olacağım!

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, yeni dönemin herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Fiilen her zaman Elazığ’da olacağım! Siyaset

Seçim sonuçlarına da değinen Milletvekili Metin Bulut, seçim sonucunun mutlak bir zaferle sonuçlanacağını önceden tahmin ettiğini ifade etti. Bulut;"Seçim sonucunda mutlaka bir AK Parti zaferi olacağını herkes gibi bende görüyordum. Tek başımıza iktidar olacağımıza yürekten inanıyordum. Basına verdiğimiz sayısız mülakatta ve seçim konuşmalarımızda başta Elazığ’da 4-0 yapacağımızı beyan etmişizdir. Türkiye Genelinde 300 milletvekiline yaklaşacağımızı tahmin ediyordum. Ancak sonuç bizim tahminlerimizin de üstünde çıktı. Bunun için ne kadar şükretsek azdır" dedi.

Ak Parti Milletvekili Metin Bulut, Ak Parti'nin elde ettiği başarının tek bir sebebi olmadığını, bu başarının bir çok sebebi olduğunu kaydetti. Milletvekili Bulut; " Tek bir sebebe indirgenemeyecek kadar büyük bir başarı bu. Birçok sebebe bağlı olduğunu düşünüyorum. Bu sebepler içerisinden çok önemli gördüğüm bir kaç tanesini sizlerle paylaşabilirim. 7 Haziran seçim sonuçları ciddi anlamda bir belirsizlik doğurdu. Yıllar sonra ilk defa istikrar sorunu ortaya çıktı ve millet istikrarın ne kadar değerli bir şey olduğunu yakinen bir daha müşahede etti. Bu sebeple istikrara oy verdi. Bir de terör olaylarıyla ortaya çıkan güvenlik sorununun ancak güçlü bir iktidarla aşılabileceğine dair oluşan genel kabulün bu başarıda payı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca 7 Haziran seçimlerinden sonra AK Partinin kendisini muhasebeye çekmesi ve nerelerde hata yaptığını fark etmesi ve toparlanmasının da ciddi payı var bu başarıda. AK Parti süreci bana göre çok iyi okudu ve gerekeni yapmakta gecikmedi. Tabii, bir de muhalefetin politikaları ve Türkiye’nin önüne bir vizyon koyamaması bununla birlikte yönetmekle ilgili inandırıcılıktan uzak olması da AK Parti zaferine önemli katkılar sundu. Millet her şeyi çok net gördü. Ve bu kritik eşiği kiminle aşabileceğine kanaat getirerek AK Parti dedi" ifadelerini kullandı.

Elazığ'ı ilgilendiren tüm meselelerde tüm milletvekillerinin birlikte çalışacağını vurgulayan Metin Bulut, tüm çalışmaları istişare içerisinde gerçekleştireceklerini söyledi. Bulut; "Elazığ’ı ilgilendiren her meselede tüm vekillerimizle birlikte çalışacağız. Birlikten güç doğacağının farkındayız. Biz yapacağımız her işte istişare etmeyi önemsiyoruz. İstişare esaslı çalışmayı esas kabul ediyoruz. Milletvekillerimiz ve teşkilatımız birlikte çalışıyor. Ve birlikte çalışmaya devam edeceğiz!".

Mecliste alabalık ikramını da değerlendiren Metin Bulut, fırsatların imkana dönüştürülmesi gerektiğini ifade etti. Bulut; "Meclis kaydına gelen milletvekillerinden bazıları yöresel ürünlerle geliyorlar. Hem ikram hem tanıtım için güzel bir fırsat oluşuyor. Bizim amacımız ikramdan çok kendi ilimizi ve kendi ürünümüzü tanıtmaktı. Elazığ ekonomisinde önemli bir yer tutan alabalığımızın tanıtımının doğru olacağına kanaat getirdik. Hem bir fark oluştu hem de şehrimizin bir ürününü tanıtmış olduk. Arzuladığımız etkiyi oluşturduğumuzu düşünüyorum. Fırsatları imkâna dönüştürmemiz gerekiyor. Bence her fırsat bir imkân!  Katkılarından dolayı “Keban Alabalık Tesisleri İşletmelerinin Yöneticilerine” teşekkür ediyorum" dedi.

Meclis çalışmalarını da değerlendiren Metin Bulut, Elazığ ile ilgili çalışmalara ve bazı merak edilen sorulara cevap verdi. Bulut; "Biliyorsunuz yaklaşık 8-9 aydır meclis kanun çıkaramıyordu. Tabii bu sürede oluşan iş yükünü tahmin etmek hiç de zor değil. Aylar içerisinde biriken işler ve yapılması gereken yeni işler bizleri bekliyor. Yoğun bir tempo olacağı muhakkak. Biz yeni sürece hazırız. Biliyorsunuz benim evim Elazığ’da. İşletmelerim Elazığ’da. Benim bütün düzenim burada. Kaldı ki ben Elazığ milletvekiliyim. Her fırsatta Elazığ’da hemşerilerimle birlikte olmaya çalışacağım. Bizim siyasetimiz yenilikler üzerine kurulu. Gerçi yakında bir basın açıklamasıyla duyuracaktık ama yeri gelmişken değinelim. Elazığ ve Ankara olmak üzere ikili bir yapı kurduk. Benim bir danışmanım Elazığ’da kalacak. Danışman ofisimiz Hanedan Spor Kompleksimizin üst katında olacak. Burada ki işleri bu danışmanım takip edecek. Danışmanımızın bizlerin yokluğunu aratmayacağına inanıyorum. İsteyen herkes bizlere istediği zaman erişebilecek. Aslında fiilen hep Elazığ’da olmuş olacağım. Nihayetinde bir gün milletvekilliği bitecek ve İnşallah Elazığ’a döneceğiz" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom