Harput, Yapex Fuarı’nın ilgi odağı oldu

Elazığ Belediyesi, Antalya’da düzenlenen 23. Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı’nda açtığı stantla ilgi odağı oldu.

Harput, Yapex Fuarı’nın ilgi odağı oldu Güncel

Antalya Expo Center'de 18-21 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı’nda, Harput’un tarihi ve kültürel birikiminin gün yüzüne çıkarılması ve restorasyon projelerinin tanıtımının yapıldığı Elazığ Belediyesi standı, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.

Yerli ve yabancı firmaların yanı sıra belediyelerin de katıldığı fuarda, Elazığ Belediyesi KUDEB tarafından hazırlanan Harput’un tarihi ve kültürel mirasının yaşatılmasına ilişkin projeler, yazılı ve görsel sunumlarla katılımcılara aktarıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ÇEKÜL Başkanı

Prof. Dr. Metin Sözen ile belediye başkanları, restorasyon şirket yöneticileri ve mimarların ziyaret ettiği Elazığ Belediyesi standı, büyük ilgi gördü.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, oldukça zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Harput’un tanıtımı noktasında fuarın önemli katkıları olduğuna dikkat çekilerek, “Elazığ Belediyesi KUDEB öncülüğünde Yapex Yapı ve Restorasyon Fuarı’nda açılan standımız, şehrimizin ve özellikle Harput’un tanıtımı açısından çok önemli bir faaliyet gerçekleştirmiştir. Yoğun ilgi gören standımızda yapı ve restorasyon şirketleriyle, ziyaretçilere yönelik gerçekleştirilen tanıtım faaliyetleri, ziyaretçilerin önemli ölçüde dikkatini çekmiştir. Elazığ Belediyesi olarak kimlik sahibi bir kent oluştururken, binlerce yıllık tarihi ve kültürel mirasa sahip Harput’un hak ettiği konuma gelmesi için de başlatılan çalışmalar sürdürülecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom