BİLSAM Kurtuba Akademi’den şiddet konulu sempozyum

Bilgi Yolu, Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Kurtuba Akademi tarafından 28-29 Nisan tarihleri arasında Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet adlı sempozyum düzenlenecek.

BİLSAM Kurtuba Akademi’den şiddet konulu sempozyum
Malatya
Bilgi Yolu, Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BİLSAM) Kurtuba Akademi tarafından 28-29 Nisan tarihleri arasında “Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet” adlı sempozyum düzenlenecek.

Yıllık periyotlarla ulusal öğrenci sempozyumları gerçekleştiren Kurtuba Akademi, 2018 yılında tema olarak, “Şiddet” konusunu seçti. "Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet" başlığıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumda şiddet sorunu sadece insan odaklı değil, bu sorunlardan etkilenen bütün canlıları ve varlıkları kapsayacak şekilde ele alınacak. Sempozyumla ilgili basın açıklaması yapan BİLSAM Gençlik Kolları Üyelerinden Zeynep Doğan, insanlık tarihinin en büyük sorunlarından biri olan şiddetin 21. yüzyılda da insanlığı tehdit eden temel problemlerden biri olduğunu belirterek “Toplumsal ilişkilerden uluslararası ilişkilere, aile hayatından bireyler arası ilişkilere, eğitimden medyaya ve daha birçok alanda hayatımıza nüfuz etmiş olan şiddet bir toplumsal sorun olarak varlığını sürdürmektedir" ifadelerini kullandı. Yıllık periyotlarla ulusal öğrenci sempozyumları gerçekleştiren Kurtuba Akademinin, 2018 yılında tema olarak, “Şiddet” konusunu seçtiğini ifade eden Doğan "’Bir İnsanlık Sorunu Olarak Şiddet’ başlığıyla gerçekleştirilecek olan sempozyumumuz 28-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. BİLSAM Kurtuba Akademi tarafından bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Ulusal Öğrenci Sempozyumumuzun amacı: Ülkemizde bahse konu olan alanlarda okuyan, araştıran ve düşünceler geliştiren gençlerimizi bir araya getirerek, ürettikleri bilgi, düşünce ve yaklaşımları akademik çevreler ve kamuoyu ile paylaşmalarına imkan tanımaktır. Düzenlenecek sempozyum, şiddet sorununu sadece insan odaklı değil, bu sorunlardan etkilenen tabiat, çevre, bitkiler, hayvanlar, tarihi eserler, kültürel varlıklar vs. bütün canlıları ve varlıkları kapsayacak şekilde ele alacaktır. Bu yüzden sempozyumumuz bu konularla ilgili bütün çalışmalara açıktır. Amacımız Kurtuba Akademi olarak geleceğimiz adına gök kubbede hoş bir seda bırakacak bütün fikirlere kendini seslendirme imkanı sunmaktır. BİLSAM Kurtuba Akademi olarak bizler, farklılıklarımızın zenginlik olarak kabul edildiği, şiddetin, zulmün, ötekileştirmenin ve kutuplaşmanın olmadığı, bütün canlıların kendi potansiyelini gerçekleştirebildiği, çevrenin korunduğu ve adalet, özgürlük, barış ve kardeşlik iklimi içinde yaşanılan bir dünyanın mümkün olabileceğine inanıyoruz. 28-29 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyumumuza, ilimiz, bölgemiz ve ülkemizdeki lisans ve lisansüstü bütün öğrenci arkadaşlarımız davetlidir. Bildiriler, bilim kurulunca değerlendirilip onaylandıktan sonra sempozyumda sunulacaktır. Sempozyumun yeri ve programı ileri ki tarihlerde ilgililere ulaştırılacaktır. Bildirisi kabul edilen Malatya dışındaki katılımcıların ulaşım ve konaklama giderleri BİLSAM tarafından karşılanacaktır” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...