Rektör Çomaklı, TÜMSİAD’da gerçekleştirilen toplantıya katıldı

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda, şehre ve gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Rektör Çomaklı, TÜMSİAD’da gerçekleştirilen toplantıya katıldı
Erzurum
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda, şehre ve gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya, TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu’nun konuğu olarak katılan Rektör Çomaklı’nın yanı sıra, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Gerçekleştirilen görüşmede, Atatürk Üniversitesinde öğrenim gören 87 ülkeden 2 bin 500 uluslararası öğrencinin durumları da görüşüldü. Uluslararası öğrencilerin, ülkeleri ve Erzurum arasında kültürel elçi olduklarını söyleyen Prof. Dr. Çomaklı, öğrencilerin kadim kültürümüzü tanımaları ve ileride faydalı birer birey olmaları açısından Erzurum’daki dernek ve teşkilatlara büyük görev düştüğünü ifade etti.

Rektör Çomaklı, üniversite olarak başlatılan çalışmayla uluslararası öğrencilerin, Erzurum’un iş dünyası ve STK’larına taksim edilmesi kararını aldıklarını belirtti. Bu çalışma kapsamında, Filistin’den 18, Ürdün’den 5, Cezayir’den 1, Fas’tan 2, Tunus’tan 2, Libya’dan 3, Sudan’dan 7 ve Mısır’dan 12 olmak üzere toplamda 50 öğrenci TÜMSİAD’a teslim edildi. Öğrencilerle ilgilenilmesi ve sahip çıkılması için bu projeyi başlattıklarını hatırlatan Rektör Çomaklı, Erzurum’daki diğer teşkilat ve STK’lara da 87 ülkeden gelen Atatürk Üniversitesi öğrencilerini taksim edeceklerini söyledi.

“Dünya Üniversiteleriyle Ortak Anlaşmalar Yapıyoruz”

Üniversite ve sanayi işbirliklerine önem verdiklerini dile getiren Çomaklı şöyle konuştu: "Üniversitemizde eğitim veren akademisyenlerimizin sanayi, tarım ve ticaret alanlarında danışmanlık yapması konusunda yeni bir çalışmamız var. Bu sayede hem toplumla hem de çeşitli sektörlerle sürekli iletişim halinde olacağız. Şehrimizin kalkınması, üniversite-toplum, üniversite-sanayi işbirlikleri gibi faaliyetlerle gerçekleşecektir. Girişimci bir üniversite olarak en önemli paydaşımız sizlersiniz. Göreve geldiğimiz günden beri dünya üniversiteleriyle ortak anlaşmalar yapıyoruz. Yurtdışı ziyaretlerimizde ülkemizin bütünlüğü ve İslam kardeşliği için elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz" dedi.

Erzurum’un sorunlarının tartışıldığı toplantıda TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu, Atatürk Üniversitesinin çalışmalarından övgüyle bahsederek, kamu kurum kuruluşları, STK’lar ve yan kuruluşlarla yapılan toplantı ve ortak projeleri ilgiyle takip ettiklerini söyledi. Burucu, TÜMSİAD olarak Atatürk Üniversitesi ile ortak konferans, çalıştay ve panel gibi çalışmalar yapmak istediklerini ifade ederek, kendilerine emanet edilen 50 uluslararası öğrenciyle en iyi şekilde ilgileneceklerini de sözlerine ekledi.

Toplantının ardından TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’ya Erzurum’a yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla teşekkür plaketi takdim etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...