Bingöl’de kar 70 köy yolunu ulaşıma kapattı

Bingöl'de kar yağışı nedeniyle merkez ve 4 ilçede 70 köy yolu ulaşıma kapandı.

Bingöl’de kar 70 köy yolunu ulaşıma kapattı Bingöl

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünün önceden uyardığı kar yağışı, yılın ilk günü Bingöl’ün ilçeleri ile merkezin yüksek noktalarında etkisini gösterdi. Kar yağışının en çok etkili olduğu Karlıova ilçesinde 37, Adaklı’da 11, Kiğı’da 6, Yedisu’da ve merkezde 8’er köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi tarafından karla mücadele için 17 greyder, 8 dozer, 12 kepçe, 2 kar savurma, 3 kar küreme aracıyla birlikte 11 ekibin hazır edildiği öğrenildi. Ekiplerin kapalı olan köy yollarını açmak için çalıştığı bildirdi.

İlçe merkezlerinde etkili olan kar yağışının ardından da esnaflar ve belediyelere bağlı iş makineleri devreye girerek kar temizleme çalışması yaptı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü’de Bingöl’de havanın parçalı bulutlu geçeceğini ve sıcaklıklarda 1 ile 3 derece arasında azalma beklendiğini bildirdi.

Meteoroloji ayrıca buzlanma ve don olayı beklendiğini aktararak, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...