Ters laleler toprakla buluştu

Elazığ Belediyesi, park, bahçe, bulvar, cadde ve refüjlerde çeşitli bitki dikim çalışmalarıyla bahara hazırlanıyor. Yapılan çalışmalar doğrultusunda 400 bin adet lale ve sümbül ile 5 bin adet Ters Lale soğanı toprakla buluştu.

Ters laleler toprakla buluştu Güncel

Daha yeşil ve estetik bir Elazığ hedefleyen Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, mevsim koşulları doğrultusunda şehrin dört bir yanında gül budama, bitki ve ağaç dikim çalışmalarını sürdürüyor.

Şehrin bulvar, cadde, refüj ve kavşaklarına 400 bin adet lale ve sümbül ekimi gerçekleştirilirken, Öğretmenevi önü ve Elazığ Belediyesi merkez binası çevresinde de 5 bin adet Ters Lale soğanı dikildi. Toprağa yapılan özel bakımın ardından dikimi gerçekleştirilen endemik bir bitki türü olan ve hüznün ifadesi olarak tanımlanan Ters Lalelerin Şubat sonu, Mart başında çiçek açmaları bekleniyor.

Ekipler ayrıca park, bahçe, bulvar ve caddeleri ağaçlandırma çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Nefes alan bir şehir için çalışmalarını sürdüren ekipler,  son olarak Abdullahpaşa Mahallesi 272 Sokak, Yıldızbağları Mahallesi Yunus Emre Bulvarı İmam Efendi Camii önündeki yeşil alan ile Doğukent Mahallesi Itri Caddesi, Çaydaçıra Mahallesi Hacı Ömer Bilginoğlu Bulvarı gibi pek çok noktada ağaç dikim çalışması gerçekleştiriyor.

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından mevsim koşulları doğrultusunda şehrin dört bir yanında ağaç ve bitki dikimi ile gül budama çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, “Daha yeşil ve nefes alan bir şehir için ekiplerimiz tarafından yoğun bir şekilde çalışmalar sürdürülmektedir. Çalışmalarımız kapsamında geçtiğimiz bahar ayında şehrin dört bir yanında adeta bir renk cümbüşü oluşturarak büyük beğeni toplayan lale soğanlarının dikimi gerçekleştirildi. Bu yıl ek olarak da dünyanın nadide bitkileri arasında yer alan Ters Lale soğanları şehrin belli noktalarına dikildi. Baharın gelmesiyle birlikte bulvar ve caddelerimizde kartpostallık görüntüler oluşacak” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler