Başkan Ulaş'tan esnaflara hatırlatma

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Mitat Ulaş odasına kayıtlı esnaflara, “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazları” kullanımına geçme tarihinin 1 Ocak 2016'da dolduğunu hatırlattı.

Başkan Ulaş'tan esnaflara hatırlatma Güncel

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Mitat Ulaş, esnafların kullandıkları “ödeme kaydedici cihazların” yerine "Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarını" 1 Ocak 2016 tarihinden sonra kullanmak zorunda olduklarını hatırlatarak esnafların sıkıntı yaşamaması için belirtilen tarihe kadar esnafların  “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazları” kullanmaya başlaması lazım diyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Esnaflarımızın sıkıntı yaşamaması için sürekli olarak çıkan kanun ve yönetmelikler hakkında esnaflarımızı bilgilendiriyoruz. (06/12/1984 tarihli ve 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanuna göre kullanmak zorunda oldukları ödeme kaydedici cihazların yerine) " Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazları" kullanma mecburiyeti getirilmiştir. Esnaflarımızın, 1 Ocak 2016 tarihine kadar Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazları” kullanmaya başlaması gerekmektedir. Belirlenen tarihe kadar yeni cihazlara geçmeyen esnaflarımız bu konuda sıkıntı yaşayabilirler. Esnaflarımız,“Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazları” ile ilgili çıkan kanunla ilgili kapsamlı bilgi almak isterlerse, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odamıza başvurabilirler” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom