Ravza Kavakçı Kan FETÖ davasını takip etti

Malatya'da görülen darbe davasını takip eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, duruşma çıkışı açıklamalarda bulundu.

Ravza Kavakçı Kan FETÖ davasını takip etti
Malatya
Malatya’da görülen darbe davasını takip eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, duruşma çıkışı açıklamalarda bulundu.

Davanın görüldüğü Yakınca Spor Salonu girişinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan, FETÖ/PDY davasını takip etmek üzere Malatya’ya geldiklerini belirterek, “Bu davada 76 sanık var, 6 tane de general olmak kaydıyla. Malatya bizim için çok kıymetli, merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal olmak üzere çok kıymetli siyasetçileri ve ülkemizde önemli isimlere ev sahipliği yapmış bir ilimiz. O gün 15 Temmuz darbe girişiminde de Malatya dimdik Cumhurbaşkanının arkasında durmuş ve en temel insan hakkı olan 80 milyonluk ülkemizin hayat hakkına ve Türkiye’ye ümit bağlamış insanların hayat hakkına yapılmış olan darbe girişimine karşı dimdik durmuştur” dedi.

Devam eden davaları AK Parti olarak yakından takip ettiklerini belirten Kan, “Adaletin tecelli edeceği günü sabırla bekliyoruz. Savunmalar yapılıyor ve Ümit ediyoruz ki mahkeme en kısa zamanda bütün faillerin hesap vereceği şekilde kararlarını verecektir. Biz bu vesile ile hem Malatyalı kardeşlerimize 15 Temmuzda mücadele verdikleri için şükranlarımızı sunuyoruz, hem de tekrar 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Duruşmayı AK Parti Konya Milletvekili Hüsniye Erdoğan, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, oda başkanları ve çok sayıda vatandaş da takip etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...