İl Özel İdaresinin 2017 Yılında Baskil’de yaptığı yatırımlar tamamlandı

2017 yılı hedeflerini ve programlarını tamamlayan İl Özel İdaresi Baskil’de de yatırım programında yer alan asfalt, yol bakım ve onarım, sulama tesisi, içme suyu ve sondaj çalışmaları gibi bütün altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlandı.

İl Özel İdaresinin 2017 Yılında Baskil’de yaptığı yatırımlar tamamlandı Güncel

Yapılan çalışmalar hakkında bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “Baskil’de gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında 27,4 km 1.kat asfalt, 76 km yama, 10 km yol onarım, 6 adet menfez, 24 km stabilize, 1 kanalizasyon projesi, 21 içme suyu bakım ve onarımı, 14 içme suyu tesis yenileme, 1 adet içme suyu yeni tesis, 16 adet drenaj, 12 sondaj ve 5 adet tarımsal sulama projesi yapılarak bitirilmiştir.

Baskil’de tarımsal sulama ve üretimi artırmak adına İl Özel İdaresi ve DAP kaynakları ile 2017 yılında yatırım programı dâhilinde 5 adet tarımsal sulama projesi yapılmıştır. Tamamlanan bu işler ile 38,5 ha alan sulamaya açılacak bu tesislerin yapıldığı bölgede vahşi sulama yöntemi yerine teknik tarımsal sulama yöntemine geçilerek bölgede alternatif tarımsal üretime destek sağlanmış olacaktır.

Baskil’de yapılan bütün bu işler için yaklaşık 8 Milyon TL kaynak kullanılmış ve 60 köyün 44’ünde çalışma yapılmıştır.

Yapılan bütün bu hizmetlerin gerçekleşmesinde kurumumuza öncülük eden Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve İl Genel Meclisimize teşekkür ediyor ve hizmetlerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...