Sokak hayvanları üşümeyecek

Adıyaman'da sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin kış aylarında üşememesi için kulübe yerleştirildi.

Sokak hayvanları üşümeyecek
Adıyaman
Adıyaman’da sokakta yaşayan kedi ve köpeklerin kış aylarında üşememesi için kulübe yerleştirildi.

Adıyaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanları için Adıyaman merkeze 1, Gölbaşı ilçesine 2, Besni ilçesine 1 olmak üzere toplam 4 adet kulübe yaptırdı. Yaklaşık 2 metre uzunluğunda, 1.6 metre yüksekliğinde olan kulübeler üç bölme halinde yapıldı. Adıyaman Açık Ceza İnfaz Kurumunda yapılan kulübelerden birisi Eğri Çayı Parkına bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü İsmail Kozan, sokak hayvanlarının üşümemesi için toplam 4 adet kulübe yaptırdıklarını ve bu kulübelerin yerleştirildiğini belirtti.

İsmail Kozan, “Kulübelerimizi bıraktığımız yerlerde yaşayan vatandaşlarımız buraya sığınan hayvanlar için su ve yiyecek bıraksınlar. Kış mevsiminde onların aç susuz kalmasına engel olalım” dedi.

İsmail Kozan ayrıca, sahipsiz sokak köpeklerinin kayıt altına alınması, kısırlaştırılması ve vatandaşlarda rahatsızlığa neden olmaması için Adıyaman Belediyesine 800 adet çip, 800 adet kulak küpesi, 1 adet pens teslim ettik. Belediye sokak hayvanlarıyla ilgili kayıt altına alma ve diğer işlemleri yürütecek” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...