Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanlığı’na aday olmayacak

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Diyarbakır'da düzenlediği basın toplantısına gönderdiği mektupta, 11 Şubat'ta yapılacak HDP 3. Olağan Kongresi'nde eş genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Demirtaş, HDP Eş Genel Başkanlığı’na aday olmayacak
Diyarbakır
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Diyarbakır’da düzenlediği basın toplantısına gönderdiği mektupta, 11 Şubat’ta yapılacak HDP 3. Olağan Kongresi’nde eş genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

HDP tarafından, 11 Şubat’ta yapılacak 3. Olağan Kongresi’ne ilişkin basın toplantısı düzenlendi. Diyarbakır’da bir otelde düzenlenen toplantıya, Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay, MYK üyeleri ve milletvekilleri katıldı. Kemalbey, toplantıda, tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın gönderdiği mektubu okudu. Demirtaş, mektubunda, şahsi olarak HDP’nin başarısı için elinden geleni yapmaya devam edeceğini söyledi. 11 Şubat’ta gerçekleşecek olan olağan kongrede parti meclisi, merkez yürütme kurulu ve diğer yönetim organlarında güçlendirme amacıyla değişikliklere gidileceğini kaydeden Demirtaş, “Yeni siyasal mücadele dönemini daha güçlü karşılamak, demokratik siyasete demokrasi kültürünü kazandırmak, koltuk ve makam için değil halk adına siyaset yapma bilincini geliştirmek ve yeni arkadaşlarla, yeni bir heyecanla yola devam etmek için bu kongrede Eş Genel Başkanlığa aday olmayacağımın şimdiden bilinmesini istiyorum” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...