Elazığ'da 'huzur' operasyonu

Elazığ’da bin polisle gerçekleştirilen ‘Huzur’ operasyonunda yarım kilodan fazla uyuşturucu madde ve silah ele geçirirken, çeşitli suçlardan hapis cezası kesinleşen 4 şüpheli de yakalandı.

Elazığ'da 'huzur' operasyonu Güncel

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Emniyet Müdürü Nihat İşlek’in koordinesinde bin polisin katılımı ile eş zamanlı ‘Huzur’ operasyonu düzenlendi. Operasyonda kent merkezi, Bingöl, Tunceli, Diyarbakır ve Malatya yollarında Özel Harekat timlerinin desteği ile uygulamalar yapıldı. 300 araç ile 2 bin 564 kişinin kaydının sorgulandığı operasyonda 149 iş yeri de kontrol edildi.

Gece yarısında kadar devam eden operasyon kapsamında yarım kilo esrarla birlikte 2 şüpheli gözaltına alındı. Bir araç sürücüsü ise kaçmaya çalışırken yakalanırken, aracında silah ele geçirildi. Çeşitli suçlardan 2 ile 5 yıl arasında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 4 şüpheliyi de yakalayan polis, 11 araca 14 bin 200 lira para cezası kesti. 10 iş yerine ise ruhsatsızlık ve kimlik bildirmemekten işlem yapıldı.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan huzur operasyonlarının, vatandaşın huzurunu ve güvenliğini sağlamak için belirli aralıklar devam edeceği bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom