Tunceli’de 1 sığınak imha edildi, çok sayıda EYP malzemesi ele geçirildi

Tunceli'de güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlediği operasyonda 20 kilogram amonyum nitrat ve çok sayıda EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirilirken, 1 sığınak imha edildi.

Tunceli’de 1 sığınak imha edildi, çok sayıda EYP malzemesi ele geçirildi
Tunceli
Tunceli’de güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlediği operasyonda 20 kilogram amonyum nitrat ve çok sayıda EYP yapımında kullanılan malzeme ele geçirilirken, 1 sığınak imha edildi.

Tunceli Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı timlerin Ovacık ilçesi kırsalında operasyon düzenlendiğini ve bölücü terör örgütü tarafından kullanılan 1 sığınağın ele geçirildiği bildirildi. Valilik açıklamasında, "Ovacık ilçemiz kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca devam eden operasyon kapsamında bulunan sığınak içerisinde 20 kilogram amonyum nitrat, 5 adet şarjör kütüklüğü, 1 adet el dürbünü, 1 adet sırt çantası, 50 metre hortum, 1000 metre ip, 2 adet sera naylonu, 700 met kablo, 35 adet EYP yapımında kullanılan boru, 3 adet büyük hilti, 4 adet kazma, 1 adet kürek 30 adet testere, 3 adet battaniye, 30 adet ampül, 50 adet tüp başlığı, 12 koli A-4 kağıdı, 10 adet enjektör ve çok miktarda yaşamsal malzeme ele geçirilmiştir" denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...