Ticaret Borsası meclis toplantısı yapıldı

2015 yılı son meclis toplantısı Vali Murat Zorluoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Ticaret Borsası meclis toplantısı yapıldı Güncel

Ticaret Borsasının 2015 yılı son meclis toplantısı Vali Murat Zorluoğlu’nun başkanlığında, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Meclis Başkanı Abdulkerim Sis, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinin katılımıyla yapıldı.

1937 yılında kurulan ve Türkiye’de de 37’nci borsa olarak kayıtlara geçtiğini belirten Ticaret Borsası Başkanı Dumandağ yapmış olduğu konuşmada; “Vali Murat Zorluoğlu’nun meclis toplantısına katılmasından dolayı meclisimize ve bizlere güç katıyor. Bizler meclis olarak 14 kişiyiz. Senelerdir ticaret borsası bir uyum içerisinde gidiyor ve bir aile ortamımız var. Arkadaşlarımızla birlik beraberlik içerisinde elimizden geldiği kadar ilimiz için memleketimiz için güzel işler yapmaya çalıştığını” belirterek Ticaret Borsasının 2015 yılında yapmış olduğu faaliyetler ve projeler hakkında bilgi verdi.

Vali Murat Zorluoğlu’nun yapmış olduğu konuşmada; “ Borsamızda yakın teşriki mesai halindeyiz. Neredeyse sürekli her gün değişik meselelerle görüşüyoruz. Ticaret Borsası Elazığ’da ticaretin merkezlerinden bir tanesi ve İlimizin kalkınması, gelişmesi, ekonomisinin güçlenmesi, istihdamın geliştirilmesi, hayvancılığın, tarımın, ticaretin burada gelişmesi için çok önemli faaliyetler üstlendiler ve bunları da başarıyla yerine getiriyorlar. Bizde Devlet olarak, Valilik olarak kısmen de özel idare imkânlarıyla borsamızın projelerine destek vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra bu desteği daha da arttırarak inşallah devam ettireceğiz. Borsa aynı zamanda, ekonomik kalkınma noktalarına destek olurken bir taraftan da Elazığ’ın sosyal projelerine de önemli katkılar yapıyor. Hayırsever olarak ta Elazığ’ın gündeminde her zaman varlar. Hem kişi olarak hem de borsa olarak hayırsever bir takım hayır işlerinde hep ön planda yer alıyorlar. Bu vesileyle Başkanımıza ve onun şahsında meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

Toplantıda Ticaret Borsamızın gündeminde var olan konuları görüşeceğiz. Yapılacak olan toplantının şehrimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra toplantıya geçilerek 2015 yılı içerisinde gerçekleşen faaliyetler ile 2016 yılı hedefleri ve gerçekleşecek projeler görüşülerek karara bağlandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom