Başkan Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu

Diyarbakır'ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Kur'an kursunda incelemelerde bulundu. Gülenç, babasının kaybeden kaymakamlık personeline de taziye ziyaretinde bulundu.

Başkan Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Bismil İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Kur’an kursunda incelemelerde bulundu. Gülenç, babasının kaybeden kaymakamlık personeline de taziye ziyaretinde bulundu.

Bismil Belediyesinin desteğiyle hemen hemen her mahallede açılan Kur’an kursları minik çocuklara kuran eğitimi vermeye devam ediyor. Son olarak Tepe Mahallesi’nde açılan 4-6 yaş arası kuran kursunu ziyaret eden Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, İlçe Müftüsü Ahmet Durmuş ile birlikte Kur’an öğrenen miniklerle bir araya geldi. Minik öğrencilerle uzun süre sohbet eden Başkan Gülenç, eğitimcilerden bilgi aldı. Çocuklara dini ve kültürel değerlerimizin en doğru şekilde öğretilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Gülenç, “Onlar bizim yeşerteceğimiz tohumlardır. 4-6 yaş, eğitimin temelini oluşturan en önemli yaş aralığıdır” dedi.

Kur’an kurslarında görev yapan din görevlilerinin de önemli bir görev üstlendiğine vurgu yapan Başkan Gülenç, “Geleceğimizin teminat olan çocuklarımıza Kur’an kurslarında milli, dini ve manevi eğitim veriliyor. Çocuklarımız insanlığın geleceğini oluşturan en değerli varlıklarımızdır. Ne mutlu bizlere ki milletçe çocuklarımızı güçlü aile bağları sağlam bir toplumsal doku içerisinde sevgiyle koruyarak yetiştiriyor, bu güzel hisleri özümüzde barındırıyoruz” ifadesini kullandı.

Gülenç, daha sonra, Meclis Üyesi Mahmut Vural ve Yol Kontrol Sorumlusu Osman Avşar ile birlikte, kaymakamlık personeli Şevket Çelebi’nin, kalp yetmezliğinden hayatını kaybeden babası Nevzat Çelebi’nin taziyesine katıldı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...