Hayır Çarşısı hizmete girdi

Elazığ Belediyesi sosyal projelerine güçlü bir halka ekleyerek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek sağlanacak, ‘Hayır Çarşısı’nı hizmete açtı.

Hayır Çarşısı hizmete girdi Güncel

Elazığ Belediyesi’ne ait Doğukent Düşkünler Yurdu bünyesinde açılan Hayır Çarşısı, veren elle alan elin buluşacağı nokta olacak.

Vatandaşlar arasında birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularıyla köprüler kuracak olan Hayır Çarşısı’nda, bay-bayan ve çocuk giyimi, beyaz eşya, mobilya ve gıda reyonları yer alacak. 

BAŞKAN YANILMAZ: “HEMŞEHRİLERİMİZİN HUZUR VE MUTLULUĞUNU SAĞLAMAK ASLİ GÖREVİMİZDİR”
Hayır Çarşısı’nın açılışı nedeniyle bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bu şehirde yaşayan insanların sağlık ve mutluluğunu sağlayarak, sorunlarını, sıkıntılarını gidermenin en önemli görevleri olduğunu ifade ederek, “Elazığ’da yaşayan yetimlerin, öksüzlerin, mazlumların kısaca her bireyin huzur ve mutluluk içinde yaşamalarını sağlamak, bizim asli görevimizdir” dedi.

Ülkemizde devletin belli kurumları, dernekler ve vakıflar gibi çeşitli yardım kuruluşları aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine geleneksel yardımların yapıldığını dile getiren Başkan Yanılmaz, “Elindekini paylaşmak bizim sosyal yaşamımızın en önemli unsurları arasında yer almaktadır. Bizler de Elazığ Belediyesi olarak Hayır Çarşısı’nı hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

HAYIR ÇARŞISI, HAYIR PENCERESİ MİSYONUNU ÜSTLENECEK 
Hayır Çarşısı’nın, Elazığ kültüründe önemli bir yere sahip olan Sarahatun Camii’ndeki Hayır Penceresi’nin işlevini üstleneceğini ifade eden Başkan Yanılmaz, “Zenginler tarafından Sarahatun Camii Hayır Penceresi ’ne para bırakılır, ihtiyaç sahipleri ise bu paradan ihtiyaçları kadarını alırdı. Veren el, alan eli görmezdi. Veren el ihtiyacının fazlasını Hayır Penceresine bırakır, alan el de sadece ihtiyacı kadarını alır, gerisini Hayır Penceresi’ne bırakırdı. Veren elle alan elin birbirini görmediği, ancak birbirine ulaştığı Hayır Çarşısı’nı Elazığ Belediyesi olarak hizmete sunduk” diye konuştu.

“İŞADAMLARIMIZDAN KATKI BEKLİYORUZ”
Elazığ’da veya farklı şehirlerde yaşayan Elazığlılara seslenen Başkan Yanılmaz, “Öncelikle vatandaşlarımızın evlerinde kullanmadıkları, ihtiyaçlarının olmadığı malzemeleri, biz onlardan alacağız, ihtiyacı olanlara ulaştıracağız. İl içinde, il dışında yaşayan işadamlarımızdan katkı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Hayır Çarşısı’na yardımların nasıl yapılacağına dair bilgi de veren Başkan Yanılmaz, “Yardımlarıyla katkı sağlamak isteyenler veya bu yardımlardan yararlanmak isteyenlerin, Elazığ Belediyesi’ne ait 0424-225 19 21 nolu telefonu veya 153 Beyaz Masa hattı ile irtibat sağlamaları gerekiyor. Gelen destek telefonlarının ardında harekete geçecek ekiplerimiz, vatandaşlarımızın adreslerine ulaşarak, bu yardımları toplayacak ve gelen taleplerin değerlendirilmesinin ardından yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Elazığ Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Hayır Çarşısı’nın, hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom