Öğrenciler tiyatro ile tanıştı

Bingöl'ün Solhan İlçesi'ne bağlı bir belde de eğitim gören öğrenciler, ilk kez tiyatro izleme şansı buldu.

Öğrenciler tiyatro ile tanıştı
Bingöl
Bingöl’ün Solhan İlçesi’ne bağlı bir belde de eğitim gören öğrenciler, ilk kez tiyatro izleme şansı buldu.

Solhan İMKB Arakonak İlkokulu Sınıf öğretmenlerinden Merve Gür, hayat bilgisi dersi faaliyetleri kapsamında okul öğrencilerine bir ilki yaşattı.Öğretmen Gür’ün fikri okul idaresince de uygun görülmesi üzerine ilçedeki esnafların da katkısıyla bir tiyatro ekibi okulda sahne aldı. İlkokul öğrencilerine yönelik düzenlen tiyatro gösterisinde öğrenciler, keyifli anlar yaşadı.

İlk defa tiyatro izlemelerinden dolayı öğrencilerin oldukça şaşkın olduklarını ve keyif aldıklarını söyleyen Gür, tiyatro etkinliğinin düzenlenmesinde maddi ve manevi katkı sunan herkese teşekkür ettiklerini ifade etti.

Okul Müdür yardımcısı Serhan Bayar,"Tiyatro etkinliği fikrini okul idaresi ile paylaşan Merve Gür öğretmenimizin fikrine Okul Müdürümüz Kutbettin Bilmez’in de desteği ile tiyatro etkinliği yapıldı. Öğrencilerimiz ilk kez tiyatro seyretme imkanı buldu. Öğrencilerimizin tiyatro izlerken keyif aldıklarını, eğitici ve öğretici bilgiler edindiklerini gördük. Bu da bizleri oldukça mutlu etti" ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...