Başkan Erkoç; “Yedi Kuyular Kayak Merkezi, Türk turizmine önemli katkı sağlayacak”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Yedikuyular Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulunan Başkan Erkoç, Vatandaşlarımıza yaz kış hizmet verecek bir tesis kazandırmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz dedi.

Başkan Erkoç; “Yedi Kuyular Kayak Merkezi, Türk turizmine önemli katkı sağlayacak”
Kahramanmaraş
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Yedikuyular Kayak Merkezi’nde incelemelerde bulunan Başkan Erkoç, “Vatandaşlarımıza yaz kış hizmet verecek bir tesis kazandırmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Yedikuyular Ahir Dağı Yedikuyular mevkiine yapılan yaz kış rekreasyon alanı ve kayak merkezi günlük 2 bin kayakçı olmak üzere toplam 5 bin kişi kapasiteli olarak hizmet sunacak. Kış sporları olarak 4 ay hizmet verecek olan tesis 250 kilometre yarıçaplı olarak bölgede kış sporları yapılacak tek tesis olacak. Yedikuyular’a yapılan kayak merkezinde, 760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band ta bulunuyor. Ayrıca, 1 adet helikopter pisti ve otopark alanları da kayak merkezine kazandırıldı.

Yedikuyular Kayak Merkezi’ne yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç, bazı ufak eksiklerin tamamlanması ile tesisin hizmete açılacağını söyledi.

Başkan Erkoç, “Şu anda Yedikuyular Kayak Merkezi’ndeyiz. Çok yoğun bir yağışı var. Hamd olsun bir projemizi daha tamamlayıp bitirmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Yedikuyular Kayak Merkezimizi sezona yetiştirdik, bir iki ufak eksiğimiz kaldı onların da tamamlanması ile inşallah önümüzdeki günlerde açacağız. Kahramanmaraş’ımıza ve Türkiye’mize yeni bir kayak tesisi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz sözlerden birini daha yerine getirdik ve kış sporları ile ilgili Yedikuyular Kayak Merkezi’mizi tamamladık. Bu bölge Türk Turizmine önemli katkı sağlayacak. Hem kış turizmi için hem de yayla turizmi için önemli katkılar sağlayacak. Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarının çok sıcak günlerinde vatandaşlarımızın gelip tatil yapabileceği alanlar oluşturduk burada. Özel sektörden de bu bölgede otel yapımı konusunda teklifler var. Bunları değerlendiriyoruz. Bu otellerin de yapılması ile burası tüm ülkemize hitap edecek. Burası aynı zamanda bir yayla. 2000 metre yüksekliğinde bir alan. Burada hem kışın, hem de yazın vatandaşlarımızın çok yoğun kullanacağı bir alan oluşturduk. Gaziantep, Adana, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Adıyaman başta olmak üzere tüm bölgeye hatta tüm Türkiye’mize hizmet verecek bir tesis oldu. Havalimanından çok kısa sürede ulaşılabilecek bir alan burası. Şehir merkezine çok yakın olan bir alan. Yedikuyular Kayak Merkezi’mizin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...