Çanakkale şehitleri 101.000 Yasin-i Şerifle anılacak

Elazığ, Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümünde, Çanakkale Şehitlerini 101.000 Yasin-i Şerifle anacak.

Çanakkale şehitleri 101.000 Yasin-i Şerifle anılacak Güncel

Elazığ Belediyesi ve Kamu-Sen Elazığ Temsilciğinin işbirliğiyle, Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümünde özel bir organizasyona imza atılarak, Çanakkale Şehitleri için 101.000 Yasin-i Şerif okunacak.

Kamu-Sen Elazığ Temsilcisi Kerim Eflatun yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret ederek, projeye verdikleri destek için teşekkür etti. Kamu-Sen Elazığ Temsilcisi Kerim Eflatun, “Vatanı, milleti ve namusu için canlarını feda eden şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmak zorundayız. Elazığ Belediyesi ile birlikte Çanakkale Zaferinin 101. yıldönümünde, Çanakkale Şehitlerini 101.000 Yasin-i Şerifle anacağız. Bu anlamlı projeye desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN YANILMAZ: “ÇANAKKALE YOKLUK İÇİNDE VAR OLUŞ MÜCADELESİDİR”
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise Çanakkale’de yokluk içinde topyekun bir var oluş mücadelesi verildiğini ifade ederek, “Çanakkale yeniden dirilişimizdir” dedi.

YANILMAZ: “BU PROJE ELEAZIĞ’IN DURUŞUNUN GÖSTERGESİDİR”
Bu şehri birlikte yönetme ilkesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüklerinin altını çizen Başkan Yanılmaz, “Biz bu şehri yönetirken, sendikalarla, vakıflarla, derneklerle bir arada hareket etmek, birlikte yönetim anlayışımızın gereğidir. Elazığ, milli ve manevi değerlerle ilgili olarak en cesur ve en doğru duruşu sergileyen illerimizden biridir. Çanakkale şehitlerimiz için 101.000 Yasin’i Şerif okunması projesi, Elazığ’ın duruşunun bir göstergesidir. İnanıyorum ki bu proje, Türkiye genelinde geniş bir yankı bulacaktır. 18 Mart 2016’da hemşehrilerimizin katılımıyla düzenlenecek çok güzel bir organizasyonla, okunan Yasin’i Şerifleri başta Peygamber Efendimiz olmak üzere, sahabelerimizin ve şehitlerimizin ruhlarına atfetmiş olacağız” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom