Yıl 1915 geliyor

Kısa bir süre önce Doğu Anadolu'nun en büyük ve donanımlı, Erzurum'un ilk ve tek kültür ve gösteri merkezini Erzurum Kültür Merkezini (EKM) yi Erzurum MNG AVM'de açarak faaliyete sokan Eğitimci-Sanatçı Emre Aksakallı, Ermeni meselesini anlatan ilk sinema filmi olan yıl 1915 in çekimlerine yakında başlayacaklarını açıkladı.

Yıl 1915 geliyor
Erzurum
Kısa bir süre önce Doğu Anadolu’nun en büyük ve donanımlı, Erzurum’un ilk ve tek kültür ve gösteri merkezini Erzurum Kültür Merkezini (EKM) yi Erzurum MNG AVM’de açarak faaliyete sokan Eğitimci-Sanatçı Emre Aksakallı, Ermeni meselesini anlatan ilk sinema filmi olan “yıl 1915” in çekimlerine yakında başlayacaklarını açıkladı.

Erzurum, Bayburt ve Erivan’da yapılacak olan çekimler için hummalı bir çalışma içinde olacaklarını belirten Aksakallı, yaklaşık 5 yıllık bir masa bası çalışmasının ardından, senaryoyu tamamlayan ve usta bir oyuncu kitlesi ile çalışacağını söyledi, Emre Aksakallı “EKM’yi gören herkes burayı nasıl açtın, Erzurum’a gerek var mıydı? diye sorular soruyorlar, 1 milyonu aşkın bir yatırım yaptım, ne devletten nede başka bir kurum kuruluştan yardım almadım, Erzurum’luyum bu en büyük sebep benim için, şimdi de sinema filminin büyük bir kısım çekimini Erzurum’da tamamlayacağım, ermeni meselesini, yaşanan Müslüman katlini, iki sevdalı yürek üzerinden anlatacağız, yapımcı-yönetmenliğini yapacağım ilk sinema filmi olacak, uzun bir emek ve çaba var, gişede karşılığını fazlası ile alacağımızı biliyoruz, hiçbir zaman çok büyük kazanayım diye bir kaygım olmadı, yaptığım hiçbir işte sonu ne olur diye düşünmedim, yaptım ve oldu buda ülkemizde ermeni meselesini tüm çıplaklığı anlatan ilk sinema filmi olacak, önümüzdeki haftalarda castı tamamen bitirdikten sonra, oyuncularımız ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyeceğiz ve filmimizin startını vereceğiz, çekimleri aylarca sürecek, Kasım’da vizyonda olacak olan filmimizin sinema severler tarafından sevileceğine inancımız tam, kısacası iki sevdalı yürek, yakılan, yok olan haneler , hayaller, bir dönem yıl 1915 için başlıyoruz” diye konuştu.

2 milyon bütçeli film, merakla bekleniyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...