AK Partili Serdar’dan ‘anayasa’ değerlendirmesi

AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Türkiye artık sivil, katılımcı ve özgürlük alanlarını takip eden, genişleten yeni ve özgün bir anayasaya ihtiyacı olduğunu söyledi.  

AK Partili Serdar’dan ‘anayasa’ değerlendirmesi Siyaset

AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve parti üyeleriyle beraber Elazığ Valiliğini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Serdar, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Terörle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini vurgulayan Serdar, “Bu şehitlerimiz bizim şehitlerimiz ve bizim acılarımızdır. Ancak bölgede kamu otoritesi ve güvenliği yerleşinceye kadar bu mücadele devam edecektir. Terör örgütü silahlarını gömünceye kadar ve bu bölgeye huzur tesis edilene kadar bu mücadele devam edecektir. Halımızın bu konuda müşterek olması gerekiyor" dedi.
 
Geçtiğimiz hafta içerinde 64. hükumetin programının TBMM’de okunduğunu ifade eden Serdar, "Pazartesi günü 64. hükümeti meclisten güvem oyu alarak görevine başladı. Bu çerçevede bizim hükumet programına baktığımızda özellikle 2. atılım dönemi ve Türkiye’yi orta gelir seviyesinden alıp, üst gelir seviyesine taşımak programın içerisinde görürsünüz. Bu programın temel hedefinde Türkiye’nin yıllardır sorunu olan ve ne kadar yasalarda reformlar yaptıysak da çatı yasa olan anayasayı temel program olarak hükumet programında görebilirsiniz. Türkiye artık sivil, katılımcı ve özgürlük alanlarını takip eden genişleten yeni ve özgün bir anayasaya ihtiyacı vardır. Toplumun bütün kesimlerinde böyle seslendirildiği gibi artık ihtiyaç olan, darbe kalıntıları olan ve zaman zaman reforme edilmiş bu anayasanın artık baştan sona tanzim edilerek yeniden düzenlenmesi temel programımız arasındadır. Tabi bunu bir uzlaşmayla yapacağız. Başbakanımız hükumet programında da söylediği gibi ve beyanlarında da ortaya koyduğu gibi bu anayasayı meclisteki mutabakatla, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ve tüm sosyal taraftarın mutabakatıyla bir anayasa oluşturmak istiyoruz. Türkiye’yi böyle bir anayasayla tanıştırmak istiyoruz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom