Tunceli Üniversitesi'nden Başkan Yanılmaz'a ziyaret

Tunceli Üniversitesi öğrencileri ve öğretim üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

Tunceli Üniversitesi'nden Başkan Yanılmaz'a ziyaret Güncel

Misafirlerini Belediye Meclis Salonunda ağırlayan Başkan Yanılmaz, öğrencilerle bir araya geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyerek, göreve geldikten sonra Belediye olarak Elazığ’a çok sayıda hizmetin yapıldığını ifade ederek açıklamasında şunları belirtti;

YANILMAZ: “3 ANA YÖNETİM İLKEMİZ VAR”
“Belediye Başkanlığına geldiğimizde 3 ana yönetim ilkemiz vardı. Bunlardan bir tanesi etik kurallarımız ve ahlaki kurallarımız, hizmeti götürürken insanların dinine, diline, ırkına, mezhebine, görüşüne bakmadık bakmayacağız, çünkü hizmete herkes layıktır ve layık olan hizmeti en iyi şekilde götürmemiz gerekir. 3 ana yönetim ilkemizin ikincisi estetiktir, estetikten taviz vermeyeceğiz, yaptığımız işi en iyi şekilde yapacağız. Ana yönetim ilkemizin üçüncü ise ekonomiktir, yaptığımız işin, en iyisini, en güzelini, en estetiğini en ucuza yapacağız” 

BAŞKAN YANILMAZ:“ÇÖPTEN ELEKTRİK ÜRETİM TESİSİNE HİÇ PARA HARCAMADIK”
Başkan Yanılmaz, “Çöpten enerji elde eden tesisi kurduk, şuan da enerji nakil hattı yapılıyor. Nakil hattı bittiğinde Belediye olarak çöpten elektrik elde edeceğiz. Bu tesis için Belediye bütçesinden hiç para harcamadık. Tesiste üretilen enerjinin yüzde 35'i belediyemizin olacak. 20 yıl sonrada firma tesisi bizlere teslim edecek. Türkiye’de ilk defa Elazığ’da üniversite öğrencilerimiz otobüslerimizden ücretsiz faydalanıyor. Hedefimiz Elazığ’ı metropol şehir yaşam tarzının olduğu şehir haline getirmektir. Biz şehrin, yaşam tarzını etkileyecek fiziki ortamları oluşturacağız, fiziki ortamda insanlarımız rahat ve huzurlu olacak ”ifadelerine yer verdi.

Ziyarette heyet adına konuşan Tunceli Üniversitesi Öğretim Üyesi Cemal Diribaş’da, Elazığ Belediyesi’nin başlattığı “Bayat Ekmek Toplama” kampanyası çok önemli proje olduğunu ve gittiği tüm Belediyelerde bu projeyi önerdiğini söyleyerek kendilerini kabul eden Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom