Modern kalenin manevi sırrı

Sivas'ın Kangal İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, geçtiğimiz yaz ilçelerinde 2 bin 500 metrekare alanda inşa edilen kalenin sırrını anlattı.

Modern kalenin manevi sırrı
Sivas
Sivas’ın Kangal İlçesi Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, geçtiğimiz yaz ilçelerinde 2 bin 500 metrekare alanda inşa edilen kalenin sırrını anlattı.

Sivas’ın Kangal Belediyesi geçtiğimiz yaz ilçe girişinde 2 bin 500 metrekare alanda içerisinde 9 adet sur bulunan bir kale inşa etti. Kalenin içerisinde aynı zamanda biri dev 22 adet Türk bayrağı asıldı. Görenlerin hayran kaldığı ve yapılma nedenini merak ettiği kalenin sırrını İlçe Belediye Başkanı Mehmet Öztürk açıkladı. Öztürk, kabri ilçelerinde bulunan Şehit Üzeyir Gençdoğmuş’un kabrinden yükselen bir nurun kalenin yapıldığı yere doğru yükseldiğinin bir çok kişi tarafından görülmesi üzerine o tepede bir kale inşa etmeye karar verdiklerini söyledi. Öztürk, “Bizim ilçemizde 1996 yılında bir kardeşimiz şehit oldu. İlçe mezarlığında kabri var. Kabrinden doğan bir nurun bugünkü kaleyi yaparak büyük bayrağı diktiğimiz yere geldiğine dair rivayetler vardı. Böyle bir maneviyat varsa görüp görmemek de önemli değil dedik, bu talebi yerine getirmek istedik. Dört ay gibi kısa sürede büyük bayrağın olduğu yerde, aynı zamanda diğer 22 şehidimiz için de bir anıt yapmak istedik. Hem de onlar için birer Fatiha okutmak istedik. 2017 yılının Haziran ayında başlayıp Ekim ayında bitirdik. Halkımız tarafından beğenildi. Oraya İstiklal Marşımızın giriş kelimesi olan ‘Korkma’ yazarak bir de mesaj vermek istedik. Şehitlerimizi de temsil eden 22 bayrağımız ile şunu demek istedik. Rabbimizden başka hiç kimseden korkmayacağız. Vatanımıza, milletimize, yapmamız gereken ne hizmetler varsa bunları yapacağız” dedi.

İlçede bir çok kişinin kabrinden tepeye nur yükseldiğini rivayet ettiği şehit Piyade Çavuş Üzeyir Gençdoğmuş, Kars’ın Kağızman ilçesinde 1993 yılında şehit oldu. Gençdoğmuş ilçe mezarlığına defnedildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...