Suriyeli Muhammed’in tekerlekli sandalye sevinci

Sivas'ta yaşayan 8 çocuklu Suriyeli Alavad ailesinin 6 yaşındaki çocukları bedensel engelli Muhammed hayırseverlerin bağışladığı tekerlekli sandalye ile büyük sevinç yaşadı.

Suriyeli Muhammed’in tekerlekli sandalye sevinci
Sivas
Sivas’ta yaşayan 8 çocuklu Suriyeli Alavad ailesinin 6 yaşındaki çocukları bedensel engelli Muhammed hayırseverlerin bağışladığı tekerlekli sandalye ile büyük sevinç yaşadı.

Sivas Belediyesi bünyesinde bulunan Hayat Ağacı Derneği ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor. Dernek Suriye’den yaklaşık 2 yıl önce Türkiye’ye sığınan ve 8 aydır da Sivas’ta zor şartlar altında yaşayan Mahmut Alavad, eşi ve 8 çocuğunu da unutmadı. Ahşap bir evde kiracı olan aile Sivas’ta geçim sıkıntısının yanı sıra, bir aile ferdinin de sağlık sorunu ile mücadele ediyor. 6 yaşındaki Muhammed Alavad, doğuştan yürüyemiyor. Konuşmasında güçlük olduğu görülen küçük Muhammed, günlük ihtiyaçlarını anne ve babasının yardımı ile karşılayabiliyor. Muhammed için harekete geçen Hayat Ağacı Derneği veren el ile alan eli buluşturarak hayırseverlerin bağışladığı tekerlekli sandalyeyi Muhammed’e ulaştırdı. Tekerlekli sandalyesine kavuşan minik Muhammed büyük sevinç yaşarken aile hayırseverlere teşekkür etti.

Sivas’a geldikleri günden itibaren Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden ücretsiz ekmek yardımı sağlanan Alavad ailesi, aylık ücretsiz alışverişlerini ve giyim ihtiyacını da dernekten karşılıyor.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...