FKA 2015 yılı son toplantısı Elazığ'da yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın (FKA) 2015 yılı son toplantısı Elazığ’da yapıldı.  

FKA 2015 yılı son toplantısı Elazığ'da yapıldı Güncel

FKA'nın 2015 yılı son toplantısı Elazığ Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Bingöl Valisi ve FKA Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, Elazığ Ticareti ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan ile birlikte diğer üyeler katıldı.

Toplantılarına 2015 yılında faaliyet destek kapsamında sunulan başvurular ile ajansı mali ve idari işlerle ilgili çeşitli konuların ele alınacağını belirten Bingöl Valisi Köşger, “Yılın son toplantısını gerçekleştiriyoruz. 2015 yılı ajansımız açısından oldukça verimli geçti. Bu sene zarfında ajansımız bin 679 proje başvurusu almış, değerlendirmeler sonucunda 469 proje için 75,3 milyonluk destek sağlamış bulunmaktadır. Destekler çerçevesinde 3 bin kişilik istihdam kapısı sağlanmıştır. Bu programlar çerçevesinde sektörsel ve mekansal araştırmalar sayesinde bölgemizin kalkınmasını katkıda bulunmuştur. Ayrıca teknik, girişimcilik, dış ticaret eğitimleri verilerek 15 bin civarında insanımıza da eğitim desteği katkısı sağlanmıştır” dedi. 

Daha sonra toplantıda, doğrudan faaliyet desteği başvuruları, ajansın insan kaynakları uygulamaları, idari ve mali işlerine ilişkin konular ele alındı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom