Yük taşımacılığı yapan üyelerimize müjde

Yurt içinde yük taşımacılığı yapanların alması zorunlu olan K1, K2 ve K3 yetki belgeleri için alınan ücretlerde değişiklik yapılarak indirim uygulaması faaliyete geçirildi.

Yük taşımacılığı yapan üyelerimize müjde Güncel

Yeni yönetmeliğin, Resmî Gazete yayımlandığını ve yeni ücret tarifesinin geçerli olmaya başladığını belirten Başkan Alan, yapmış olduğu açıklamada: “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının revize ettiği Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin Resmi Gazete'de yayımlanarak "Karayolu taşımacılık faaliyetlerini Türkiye ekonomisinin gerektirdiği şekilde düzenlemek ve taşımacılık faaliyetlerinde düzeni ve güvenliği sağlamak amacıyla yayımlanan yönetmelikle K türü yetki belgelerine indirim yapıldı. Buna göre, K1 yetki belgesi 24.307 liradan 10 bin liraya, K2 Belgesi 12.152 liradan 10.000 liraya ve   K3 yetki belgesi de 12.152 liradan 5 bin liraya indirildi. Aynı zamanda K1 belgelerinde yük taşımacılığı yapan belge sahipleri için tonajda da indirim yapıldı. Şahıslar için 30 ton olan tonaj şartı 25 tona, şirketler için 110 ton olan tonaj şartı 50 tona çekildi.

Muayene süresinin geçirilmesi nedeniyle (muayene bitim tarihinden itibaren 30 gün) K yetki belgelerinden düşen araçların, yeniden ilave edilmesi ve yetki belgesinin yenilenmesi sırasında alınan taşıt kartı ücretleri de 112 TL’den 60 TL’ye düşürülmüştür.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, TOBB’un Ulaştırma Bakanlığı ile yaptığı protokol çerçevesinde 2006 yılından itibaren odamız K türü yetki belgelerini düzenlemeye yetkili odadır. Bu kapsamda Elazığ il sınırları içerisinde bulunan gerçek kişi ve tüzel kişilik başvuruları Odamız tarafından kabul edilmektedir. Ocak ayında Yürürlüğe giren Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin ticari taşımacılık faaliyetinde bulunan gerçek kişi ve tüzel kişi üyelerimize ve taşımacılık yapan esnaflara hayırlı olmasını temenni ediyorum. Ayrıca belgelendirme maliyetlerin yüksek oluşu nedeniyle mağduriyet yaşayan sektördeki üyelerimizin ve esnafların bu sorununun çözümünde emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...