Karnından çıkanı görünce şok olacaksınız

Elazığ’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 53 yaşındaki kadının karnından futbol topu büyüklüğünde 10,5 kilo ağırlığında ur çıktı.  

Karnından çıkanı görünce şok olacaksınız Sağlık

53 yaşındaki ev hanımı Pakize Polat, karın ağrısı ve şişme nedeniyle Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi jinekoloji bölümünde doktora gitti. Doktorlar yaptıkları tetkiklerde Polat’ın karnında büyük bir ur tespit etti. Önceki gün ameliyata alınan kadının karnındaki ur alındı. Futbol topu büyüklüğündeki urun 10,5 kilo olduğu belirlendi. Tedavisi tamamlanma aşamasına gelen Polat, yaşadıklarını anlattı.
   
Karın ağrısıyla hastaneye başvurduğunu belirten Polat, “İlk başta belli değildi. Karnım ağrıdı, yavaş yavaş şişti doktora geldim. Doktorlar ‘seni ameliyat edeceğiz’ dedi. Ameliyat oldum, şimdi çok iyiyim. Karnımdan çıkan kitleyi görünce çok şaşırdım” dedi. 

Hastasıyla ilgili bilgi veren Jinekoloji Kliniği Uzmanlarından Op. Dr. Necati Kaya, “Hastamız bize karın ağrısı, mide yanması şikayeti ile geldi. Karnında bir kitle tespit ettik. Yapılan tetkik ve araştırmalar neticesinde ameliyata karar verdik. Büyük bir kitle bekliyorduk fakat büyüklüğü hepimizi şaşırttı. Kitle 10,5 kilo ağırlığındaydı. Şimdi hastamızın durumu çok iyi. Karın ağrısından eser kalmadığı gibi bir anda 12-13 kilo da vermiş oldu” diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom