Bingöl'e acil yardım ödeneği

Bingöl’de 5,3, Malatya’da 5 büyüklüğünde meydana gelen depremler ve artçılar sonrası AFAD koordinasyonundaki iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında, Bingöl Valiliği’ne acil ihtiyaçların karşılanması için ilk aşamada 200 bin TL acil yardım ödeneği gönderildi.  

Bingöl'e acil yardım ödeneği Güncel

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yazılı basın açıklaması yaparak, Bingöl’ün Kiğı ile Malatya’nın Hekimhan ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. İki ilde de ön hasar tespit çalışmalarının yapıldığı ve afetzedelerin barınması için konteyner ve çadırların ulaştırdığı kaydedilen açıklamada, deprem ve artçılardan sonra Türkiye Afet Müdahale Planı’nın devreye alındığı belirtildi.

5.3 Kiğı depreminin ardından afetzedelerin barınması için ilk etapta 30 konteyner ve 3 çadır kurulduğu kaydedilen açıklamada, “Kurulumu yapılanların dışında 42 konteyner köylerdeki afetzedelere bugün ulaştırılmak üzere Kiğı merkezinde bulunuyor. Ek 30 konteyner daha, Kiğı’daki köylere sevk edilmek üzere AFAD Elazığ Lojistik Merkezi’nden araçlara yükleniyor. Toplamda 102 konteyner Kiğı ve köylerdeki afetzedelere ulaştırılmış olacak. Bölgede iaşe ihtiyacı bulunmamasına rağmen, önlem olarak, 20 kolilik gıda Kiğı’nın köylerine dağıtıldı. Bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için ise ilk aşamada 200 bin TL acil yardım ödeneği Bingöl Valiliği’nin kullanımı için tahsis ediliyor. Malatya Hekimhan’da meydana gelen depremler sonrasındaki ilk 24 saatte bölgeye 100 adet 16 metre karelik AFAD Aile Tipi Çadır gönderildi. Tüm çadırların kurulumu ve afetzedelere teslimi tamamlandı. Afetzedelerin barınması için 50 konteynerin Hekimhan’a sevk edilme işlemi devam ediyor” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom