Anne Üniversitesi'nde yeni dönem başlıyor

Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Anne Üniversitesi'nde üçüncü dönem, 12.12.2015 Cumartesi günü başlıyor.

Anne Üniversitesi'nde yeni dönem başlıyor Güncel

Elazığ Belediyesi Meclis Salonu'nda, cumartesi günleri 09.00-15.45 saatleri arasında verilecek eğitimlerle, anne ve anne adayları çağın gerekleri doğrultusunda bilgi ve donanım sahibi olacaklar.

Anne Üniversitesi’nde anne ve anne adaylarına, İnsan İlişkileri ve İletişim, Sağlıklı Beslenme ve Yaşam, Eğitimde Ailenin Rolü, Girişimcilik, Boş Zaman Değerlendirme, Temel Dini Bilgiler, Ev Ekonomisi ve Yönetimi, Değerler Eğitimi, Aile Sosyolojisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Kuran-ı Kerim (Tecvit) ve Osmanlıca dersleri verilecek. Eğitimler, Fırat Üniversitesi öğretim görevlileri Doç.Dr. Mehmet Turan, Yrd. Doç.Dr. Mikail Tel, Yrd. Doç.Dr. Muzaffer Özli, Arş. Gör. Eyüp Bozkurt ve Kur-an'ı Kerim Öğreticisi Fatma Özli  tarafından verilecek.

Eğitime katılan anne ve anne adaylarından herhangi bir ücret talep edilmeyecek olan projede, kırtasiye malzemeleri, öğle yemekleri, çay ve kahve gibi ikramlar da Elazığ Belediyesi tarafından karşılanacak.

Toplam 7 hafta sürecek ve 23.01.2016’da tamamlanacak eğitimler sonunda anne ve anne adaylarına, Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi onaylı sertifika verilecek.

ANNELER GELİŞİMİNE DESTEK SAĞLANACAK
Toplam 77 annenin katılacağı eğitimlerde, annelerin bilgilerini zamanın şartlarına göre güncelleyerek gelişimlerini sağlamak, annelerin çocuklarını yetiştirmelerine katkı sağlamak, genç nesillerle yetişkinler arasındaki açığı kapatmak, annelerin sosyal hayatta daha fazla yer almasını sağlamak ve annelerin bilgi ve becerilerini geliştirmek amaçlanıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom