Kaya: OSB gün geçtikçe güç kazanıyor

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili ve Desen Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Kaya, Organize Sanayi Bölgesi ve mobilya sektörü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kaya: OSB gün geçtikçe güç kazanıyor Ekonomi

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Muhittin Kaya, Organize Sanayi Bölgesinin gün geçtikçe gelişmeye davam ettiğini ve Elazığ’ın teşvikte 4 bölgeden 6 bölgeye alınmasıyla birlikte OSB’nin hak ettiği yere geleceğini belirterek 1 Kasım’da Ak Parti’nin tek başına iktidar olmasıyla birlikte Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’ın da istikrarına devam edeceğini söyledi.

OSB’nin işletmelerinin ciddi anlamda reklama ihtiyacı olduğunu ifade eden Muhittin Kaya, Elazığ’ın gelişme noktasında yakalayacağı ivmeyle Elazığ’da ikinci bir organize sanayinin kurulacağına inançlarının tam olduğunu belirtti. Kaya, Elâzığ’ın en büyük sorunları arasında yatırımcı çekememesi olduğunu, bu dezavantajıda Elazığ’ın siyasilerinin, bürokratlarının çözeceğini belirtti.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı, Suat Öztürk başkanlığında düzenli olarak toplantı yaptıklarını ifade eden Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Muhittin Kaya, toplantılarda OSB’yi ilgilendiren tüm konuları konuştuklarını, bunun yanında Elazığ’ın sorunlarını konuşarak siyasilerle görüş alış verişinde bulunduklarını söyledi.

KAYA: OSB’DE KALİFİYE ELAMAN SIKINTISI YAŞIYORUZ”
Desen Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Kaya, Sektörleri hakkında bilgiler vererek tüm sektörlerde olduğu gibi mobilyacılık sektöründe de kalifiye elaman sıkıntısı yaşadıklarını ifade etti. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak kalifiye elaman yetiştirmek için çalışma yürüttüklerini söyleyerek, Desen Mobilya olarak bayilik sistemiyle çalıştıklarını ve şuanda 120 bayileri olduğunu ifade etti.

Kendilerinin iş ahlakında ilk hususun müşteri memnuniyeti olduğunu Dünya’da ve Türkiye’deki mobilya sektörünü çok iyi takip ettiklerini bunun için sürekli olarak seminer ve fuarlara katıldıklarını söyleyen Desen Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Kaya, Mobilyacılık sürekli kendini yenilediği için sürekli olarak firmanın kendini yenilemesi gerektiğini söyledi.

MUHİTTİN KAYA: “MOBİLYACILAR SİTESİ ELAZIĞ İÇİN BİR ŞANS”
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın büyük katkılarıyla kurulacak olan Mobilyacılar sitesinin Elazığ için büyük bir şans olduğunu belirten Muhittin Kaya, Sitenin kurulmasıyla birlikte dağınık şekilde olan mobilyacıların tek çatı altında toplanacağını, birlik ve beraberliğin olacağını söyledi.

Desen Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Kaya, “Mobilyacılar Sitesi’nin kurulma çalışmalarında emeği geçen başta değerli Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz'a, Elazığ Mobilyacılar Derneği Başkanı Cemil Platin ve Mobilyacılar Derneği yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom