Tunceli’de kar yağışı etkili oldu, 242 köy yolu kapandı

Tunceli'de geceden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle kent genelinde 242 köy yolu ulaşıma kapandı. Bu yıl ilk defa kent merkezine de kar yağmış oldu.

Tunceli’de kar yağışı etkili oldu, 242 köy yolu kapandı Tunceli

Metoroloji’nin önceden uyardığı kar yağışı Tunceli genelinde etkili oldu. Daha önce ilçelerde etkili olan kar yağışı, bu yıl ilk defa kent merkezine de yağdı. Kent merkezindeki yolların kapanmaması için Belediyeye ait ekipler geceden itibaren çalışma yaparak, ana arterlerin açık kalmasını sağladı. Öte yandan merkez ve ilçelere bağlı 242 köy yolu ise kar nedeniyle ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi tarafından önceden hazır edilen karla mücadele ekipleri ise köy yollarının açılması için çalışmalara başladı.

Tunceli-Elazığ arası yolcu taşımacılığı yapan şoförlerden Emirali Ak, uzun süredir beklenen karın nihayet yağdığını aktardı.

Yoldan geldiğini belirten Ak, "Tunceli-Pertek-Elazığ arası çalışıyorum. Yollarda şuanda kar yağışı etkili. Karayolları yol temizleme çalışmalarını yapıyor. Zaman zaman aksaklıklar yaşanmakta ama çok ciddi sıkıntılar görülmüyor” dedi.

İl merkezinde okul, hastane ve itfaiye yolları öncelikli olarak şehir içindeki tüm yolları ulaşıma açtıklarını belirten Tunceli Belediyesi çalışanlarından Cafer Yüksel, “Geceden beridir kar temizleme yapıyoruz. Bütün yolları açtık. Okul, hastane ve aciliyeti olan yollar öncelikli olarak şehir içindeki tüm yollarda kar temizleme çalışmaları yapıldı, hala da sürdürülüyor” diye konuştu.

Almanya’dan tatil için Tunceli’ye gelen Zeki ve Maral Kaptagel çifti de 25 yıl sonra ilk defa memleketlerinde kışı yaşadıklarını, karın yağmasının kuraklığın olmaması demek olduğunu ve kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...