Anne Üniversitesi'nde 3. dönem dersleri başladı

Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi işbirliğiyle açılan Anne Üniversitesi'nde, 3. dönem dersleri başladı. Annelerin donanımlarının artırılması ve entelektüel yapılarına katkı sağlamayı amaçlayan proje doğrultusunda, 77 anne ders başı yaptı.

Anne Üniversitesi'nde 3. dönem dersleri başladı Güncel

Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen Anne Üniversitesi açılış programında, Yrd. Doç.Dr. Mikail Tel tarafından annelere boş zamanlarını değerlendirme, kaliteli zaman geçirme, etkin iletişim konularında bilgi paylaşımında bulundu. Okuma yazma bilen herkesin katılabildiği eğitimlere, toplam 77 anne ve anne adayı katılıyor.

ANNELERE 12 AYRI DERS
Anne Üniversitesi’nde anne ve anne adaylarına, İnsan İlişkileri ve İletişim, Sağlıklı Beslenme ve Yaşam, Eğitimde Ailenin Rolü, Girişimcilik, Boş Zaman Değerlendirme, Temel Dini Bilgiler, Ev Ekonomisi ve Yönetimi, Değerler Eğitimi, Aile Sosyolojisi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Kuran-ı Kerim (Tecvit) ve Osmanlıca dersleri verilecek.

Fırat Üniversitesi öğretim görevlileri Doç.Dr. Mehmet Turan, Yrd. Doç.Dr. Mikail Tel, Yrd. Doç.Dr. Muzaffer Özli, Arş. Gör. Eyüp Bozkurt ve Kur-an'ı Kerim Öğreticisi Fatma Özli  tarafından verilecek eğitimler, 7 hafta sürecek ve 23 Ocak 2016’da tamamlanacak.

Anne ve anne adaylarını geleceğe hazırlama ve donanımlarına katkı sağlamayı amaçlayan Anne Üniversitesi'nin tamamlanmasının ardından katılımcılara, Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi onaylı sertifika verilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom