Kaldırım ve yol ihlallerine büyük ceza

Elazığ Belediyesi zabıta ekipleri, kaldırım ihlallerine yönelik kararlı tutumunu sürdürüyor.

Kaldırım ve yol ihlallerine büyük ceza Güncel

Elazığ Belediyesi zabıta ekipleri, kaldırım ve yol ihlallerine yönelik şehir merkezinde bir dizi denetim gerçekleştirdi. Cadde ve sokaklarda gelişigüzel park edilen araçları önce anonslarla uyaran ekipler, uyarıları dikkate almayan araç sürücüleri hakkında ise cezai işlem uyguladı.

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekiplerince son dört ayda gerçekleştirilen denetimlerde, kaldırım ihlali yaparak vatandaşların geçişini engelleyen, engelli rampalarında geçişi engelleyen toplam 1200 araç ile otobüs duraklarına park eden 50 araca Kabahatler Kanunu’na istinaden 208 TL cezai işlem uygulandı.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Yayaların geçişlerini engelleyerek, cadde ve sokaklarda çirkin görüntü oluşturan kaldırım ihlallerinin önüne geçilmesi amacıyla Zabıta Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen denetimler devam etmektedir. İşyerlerinin ve araç sahiplerinin kaldırım ihlali konusunda daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Elazığ Belediyesi olarak, bu konuda denetimlerimiz devam edecektir” denildi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom