Başarının anahtarı 'güzel gülüş'

İnsanları etkilemenin en önemli yöntemlerinin başında güzel gülümsenin geldiğini belirten Ortodonti Uzmanı Doç.Dr. Ruhi Nalçacı, etkileyici ve güzel bir gülüşe sahip olmanın artık zor olmadığını söyledi.

Başarının anahtarı 'güzel gülüş' Sağlık

Doç.Dr. Ruhi Nalçacı, “Güzel bir gülümsemeye sahip olmak yüz estetiğinin temelini oluşturmakta. Son yıllarda yapılan araştırmalar güzel bir gülümsemeye ve sağlıklı dişlere sahip bireylerin işinde ve sosyal hayatında, diğer kişilere oranla çok daha başarılı ve mutlu olduğunu gösteriyor. Güzel bir gülümsemeye sahip olmamız içinse olmazsa olmaz estetik ve sağlıklı dişler’’ dedi.

Birçok insanın gençlik döneminde güzel bir gülümsemeye sahip olsa da yaşla birlikte dişlerde çeşitli problemlere bağlı olarak eksilmelerin olduğunu ifade eden Dr. Nalçacı, “İmplant tedavisi günümüzde eksik dişlerin tedavisinde yapılan en estetik ve modern yöntem. Ancak çoğu zaman gerek vakit bulamadığımızdan gerekse yeterli önemi vermediğimizden dolayı implant tedavisi geciktirilebiliniyor. Zamanında implant tedavisi uygulanmadığında eksik dişlerin oluşturduğu boşluğa sağlıklı dişler hareket ederek birçok dişte aralıkların oluşmasına, dolayısıyla gülümsemenin daha da bozulmasına neden olabiliyor. Bu tip durumlarda ise eksik dişten oluşan boşluk daraldığından implant tedavisini uygulamak mümkün olmuyor” diye konuştu.

Doç.Dr. Ruhi Nalçacı sözlerine şöyle devam etti:

“Son yıllarda kliniğimize ortodontik tedavi amacıyla başvuran özellikle 30 yaş ve üzeri hastalarımızın hikayesi hep bu şekilde. Gülüş estetiği için bize gelen hastalarımız eksik dişlerden dolayı oluşan boşlukların zirkonyum, implant veya lamina uygulamasıyla kapatılmasını istiyor. Ancak gecikme nedeniyle oluşan boşluklar genelde tüm dişlere dağıldığından simetrik ve estetik diş yapısına kavuşmak ortodontik tedavi olmadan mümkün olmuyor. Uyguladığımız erişkin ortodontisi yöntemleriyle implant veya zirkoyum öncesinde eksik diş boşluğuna kaymış olan sağlıklı dişler çene içinde olması gereken doğal yerine alınıyor, böylece gülüş estetiği sağlam dişlerimize müdahale etmeye gerek kalmadan sağlanabiliyor. İmplant veya zirkonyum tedavisi öncesinde uygulanan ortodontik tedaviler için hastalarımız artık daha estetik ortodontik uygulamaları tercih ediyor. Özellikle İnvisalign (şeffaf plaklar), lingual ortodontik tedavi (içten takılan diş teli) veya porselen braketler (şeffaf tel) implant tedavisi öncesinde kliniğimize başvuran hastalarımız tarafından en çok tercih edilen erişkin ortodontisi yöntemleri. Gelişen teknoloji ile birlikte artık bu tip tedavilere ulaşmak eskiye oranla çok daha kolay ve daha az maliyetli.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...