Tuncelili öğretmen CERN’e davet edildi

Tunceli'de bir öğretmen, Nükleer Araştırmalar İçin Avrupa Konseyi (CERN) Türk Öğretmen Çalıştayı'na davet edildi.

Tuncelili öğretmen CERN’e davet edildi Tunceli

Tunceli Atatürk Anadolu Lisesi’nde görev yapan Fizik Öğretmeni Hasan Ali Tuncer 21-27 Ocak 2018 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek CERN Türk Öğretmen Çalıştayı’na katılacak.

Nükleer Araştırmalar İçin Avrupa Konseyi’ne katılmanın her fizik öğretmeninin hayali olduğunu söyleyen Hasan Ali Tuncer, “CERN’e gitmek bir fizik öğretmeni için en büyük hayallerden biridir. Bu hayalim gerçekleşeceği için oldukça heyecanlıyım"dedi.

8’incisi düzenlenecek olan Turkish Teacher Programme (TTP) Türk Öğretmen Çalıştayı başvurularının 1-20 Ekim 2017 tarihlerinde yapıldığını aktaran Tuncer," Online olarak yapılan mülakat ve çoktan seçmeli sınav elemelerini geçerek Türkiye genelinde 36 fizik öğretmeni katılımcısından biri olarak CERN’e davet edildim. 21-27 Ocak 2018 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek çalıştayda Parçacık ve Yüksek Enerji Fiziği ile ilgili bilgilerimizi yenileyeceğiz. Sunumlar, yerleşke gezileri, sergiler, uygulamalı çalışmalar gibi faaliyetlere katılacağız. Dönüşte birikimlerimizi geleceğin fizikçileri, mühendisleri, bilişimcileri ve bilim insanları olacak olan öğrencilerimizle paylaşarak bilim elçiliği görevini yerine getirmeye çalışacağız”ifadelerini kullandı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...