Kayapınar’da kodlama eğitimleri başladı

Diyarbakır'ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin kodlama, üç boyutlu tasarım, akıllı cihaz tasarımı ve programlama, alanlarında bilgi ve becerilerinin artırabilmesi için robotik kodlama sınıfları oluşturuldu.

Kayapınar’da kodlama eğitimleri başladı
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul ve Anadolu Lisesi öğrencilerinin “kodlama”, “üç boyutlu tasarım”, “akıllı cihaz tasarımı ve programlama”, alanlarında bilgi ve becerilerinin artırabilmesi için robotik kodlama sınıfları oluşturuldu.

Kayapınar İlçesindeki 10 okulda oluşturulan robotik kodlama sınıflarında 250 öğrencimiz eğitim görüyor. Okullarda bilimsel ve teknolojik faaliyetlerin altyapısının oluşturularak, eğitim verilmesi amacıyla hazırlanan proje ile gönüllü öğretmenler tarafından eğitimler verilmeye başlandı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Kayapınarlı öğrencilerin sportif faaliyetlere katılımının sağlanması amacıyla, “Sporun Pınarı Kayapınarın Çocukları” projesini hayata geçirdiklerini belirterek, 7 bin öğrencinin spor yapmasını sağladıklarını ifade etti. Öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla “Bir Kitap Bir Dünya” projesini hayata geçirdiklerini ve 84 bin öğrencinin tamamına kitap ve özel tasarım defter hediye ettiklerini anlatan Balcı, sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılmaları amacıyla da “Sanata Yolculuk Başlıyor” projesini hayata geçirdiklerini dile getirdi. Balcı, bu projede de 50 bin öğrencinin müzik ve resim yapmasını sağladıklarını anlattı.

“Kayapınar Kodluyor” projesinde ise çocukların bilimsel ve teknolojik faaliyetlere katılımını sağlayacaklarını vurgulayan Balcı, Kayapınarlı çocuklarımızın her yönü ile gelişim sağlaması ve kendini geliştirmesi için üzerlerine düşen tüm görevleri yerine getirmeye gayret ettiklerine dikkat çekti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...