Dikkat! Bu kurallara uymayanlara ceza yağacak

Elazığ Belediyesi tarafından havaların soğumaya başlaması ile birlikte ısınmadan kaynaklanan hava kirliliğin önlenmesi amacıyla alınması gereken önlemlere ilişkin vatandaşlar bilgilendirildi. Elazığ Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince yapılacak denetimlerde, belirlenen kurallara uymayan özel ve tüzel kişiler hakkında cezai işlem uygulanacak.

Dikkat! Bu kurallara uymayanlara ceza yağacak Güncel

Elazığ Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vatandaşlardan doğalgaz hatlarının geçtiği mahallelerde konut ve işyerlerinde doğalgaz kullanılması, doğalgazın ulaşmadığı mahallelerde ise kalorisi düşük, kükürt oranı yüksek kömür yerine kalorisi yüksek ithal kömür kullanılması istendi.

Açıklamada ayrıca kalorifer kazanlarının, bacaların periyodik bakımlarının ve temizliğinin yapılması, ateşçi sertifikasına sahip kalorifercilerin çalıştırılması gerekliliği vurgulanarak, soba zehirlenmelerinin önlenmesi için de vatandaşların gece yatmadan önce sobanın içindeki yakıtın tamamen söndüğünden emin olunması istendi.

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte insan sağlığının korunması esas alınarak hava kalitesinin korunması ve hava kirliliğinin önlenmesine yönelik denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtilen açıklamada, bacalarından kötü duman çıkışı olan, kaçak yakıt kullanan ve satan, özel ve tüzel kişiler hakkında cezai işlem yapılacağı bildirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom