Vali Kaban’dan Umre jesti

Malatya Valisi Ali Kaban, Kuran Kursunda eğitim alan işitme engelli kız öğrenciler ile başarılı hafızları kutsal topraklara gönderdi.

Vali Kaban’dan Umre jesti
Malatya
Malatya Valisi Ali Kaban, Kuran Kursunda eğitim alan işitme engelli kız öğrenciler ile başarılı hafızları kutsal topraklara gönderdi.

Malatya Valisi Ali Kaban, bu yıl Diyanet İşlerine Başkanlığına bağlı Kuran Kurslarında eğitim gören 23 işitme engelli kız öğrenci ile yine kursu başarı ile bitiren 10 hafıza Umre hediyesi verdi. Umre öncesi Sümer Camiinde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Vali vekili Miktad Alan, il Müftüsü Ümit Çimen ve kurs öğrencileri katıldı.

Kuran tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Ümit Çimen, Umre’nin Hac vazifesi dışında Allah’ın evini ziyaret etmenin adı olduğunu belirterek, Umre ile ilgili bilgiler verdi. Malatya’da müftülüğe bağlı İşitme Engelliler Kurtan Kursunda eğitim alan kız öğrenciler ile yine bu yıl hafızlık belgesi alan başarılı hafızlara Vali Ali Kaban’ın Umre ödü verdiğini belirten Çimen, “Bugün bu mutluğu bize yaşatan Valimize, Diyanet ailesi adına, öğrenciler adına, müftülüğümüz adına sonsuz teşekkürler ediyoruz” dedi.

İlk kez kutsal topraklara gitmenin heyecanını yaşayan işitme engelli Kuran Kursu öğrencileri ise, kendilerine bu fırsatı veren Vali Kaban’a teşekkür etti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...