Karacadağ Kalkınma Ajansı Çermik’te bilgilendirme toplantısı yaptı

Karacadağ Kalkınma Ajansınca, 2018 yılı mali destek programlarına ilişkin bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Çermik’te bilgilendirme toplantısı yaptı
Diyarbakır
Karacadağ Kalkınma Ajansınca, 2018 yılı mali destek programlarına ilişkin bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

Çermik Kaymakamlığı salonunda verilen seminere, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, planlama programlama ve koordinasyon birim başkanı Mehmet Adnan Aksoy, izleme ve değerlendirme birim başkanı Eser Çağlar Yılmaz, yatırım destek ofisi uzmanı Hikmet Deniz, Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, kamu kurum ve kuruluşları ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İzleme ve değerlendirme birim başkanı Eser Çağlar Yılmaz, KOBİ, yazılım ve tasarım mali destek programı, turizm rotaları ve akıllı kentler mali destek programı, okul öncesi eğitim standartlarının artırılması mali destek programı ile sanayi altyapısı mali destek programı ile ilgili bilgi verdi. İzleme ve değerlendirme birim başkanı Eser Çağlar Yılmaz, "Programın amacı, TRC2 Bölgesindeki KOBİ’lerin kalite ve ihracat odaklı olarak, özellikle yenilikçi teknolojiler temelinde gelişmelerine katkı sunulması ve açıklanan öncelikler çerçevesinde firmaların desteklenmesidir. Bu amaç belirlenirken mevcut sanayi ve hizmetler sektörlerinin gelişmişlik durumu ile önceki yıllarda yürütülen programlara yapılan başvurular ve diğer teşvik, destek ve hibeler göz önüne alınmıştır. Program kapsamında getirilen ciro kriteri, dezavantajlı bölgelere öncelik verilmesi ve konu öncelikleri ile yatay bir odaklanma tercih edilmiştir" dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...