Zabıtadan sıkı denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıda tüketimini sağlamak amacıyla gıda imalathanelerine yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Zabıtadan sıkı denetim Güncel

Elazığ Belediyesi zabıta ekiplerince Gazi Caddesi’nde gıda üretimi yapan işyerleri ile Kapalı Çarşı esnafına yönelik kapsamlı bir denetim gerçekleştirildi. Ekiplerce yapılan denetimlerde gıda imalatı ve satışı yapılan işyerleri, genel temizlik, hijyen kurallarına uygunluk, gıdaların saklanma ve satış koşulları, personelin kılık-kıyafeti ile ruhsat kontrolünden geçirildi. Denetimlerde gerekli koşulları taşımayan işyerlerine uyarı cezası, daha önce uyarı alan işyerlerine ise para cezası uygulandı.

Öte yandan Elazığ Belediyesi Zabıta ekipleri ile Tarım ve Gıda İl Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce fırın ve unlu mamul üretim noktaları da hijyen, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçirildi.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, halk sağlığının korunması noktasında Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce denetimlerin aralıksız devam ettirildiği belirtilerek, “Vatandaşlarımızın sağlığını tehdit edecek hiçbir konuda müsamaha gösterilmeyecektir. Amacımız vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde sağlıklı gıda tüketimini sağlamaktır. Bu doğrultuda denetimlerimiz aralıksız devam edecektir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom