Topal, 13 yıllık hayalini gerçekleştirmek istiyor

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal, 13 yıl önce dernek olarak başlattıkları “Basın Müzesi” projesinin hayata geçmesini istediklerini belirtti.

Topal, 13 yıllık hayalini gerçekleştirmek istiyor Güncel

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Topal, cemiyet binasında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte düzenlediği toplantıda slaytlar eşliğinde “Basın Müzesi” projesi kapsamında 13 yıldır süren çalışmaları aktardı. Elazığ’da geçmişten günümüze kadar yayın yapan gazetelerle ilgili bilgi de veren Topal, Elazığ’ın köklü bir medyaya sahip olduğun kaydetti. Topal, “Basın müzesi projemiz 2003 yılında benim kaleme aldığım bir makalem sonrasında ortaya çıkmıştır. Projenin sahibi cemiyetimizdir. 2016 yılında aldığımız destekle bu projeyi faaliyete geçirmek istiyoruz. Müzemizi faaliyete soktuğumuz zaman 1883 yılında çıkan ilk Mamüretül Aziz Gazetesinden itibaren hepsi yer alacak” dedi.

Geçmiş yıllarda Elazığ medyasında çalışan değerli büyüklerimizin kullandığı eski fotoğraf makineleri ve daktiloları da koymak istediklerini ifade eden Topal, “Cemiyeti kurarken 28 yıl önce küçük düşünmemiş Fırat Havzası demiştik. Cemiyette görev yapan tüm arkadaşlarımız bir adım daha ileri gitmek için çabaladılar. Bizlerde bir adım ileriye götürmek için müze projemizi gerçekleştirmek istiyoruz. Basın müzemizde öncelikle eski arşivler konulacak. Medya da geçmiş yıllarda kullanılan malzemeler sergilenecek. Bunların dışında fotoğraf sergileri, Seminerler, toplantılar, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlenecek.  Amacımız müzenin halk açık bir yer olmasıdır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom