Elazığ'dan kısa kısa

16 Aralık 2015 Elazığ Haberleri

Elazığ'dan kısa kısa Güncel

VALİ ZORLUOĞLU KEBAN’DA İNCELEMELERDE BULUNDU
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Keban’da denetleme ve incelemelerde bulundu.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte geldiği Keban’da Kaymakamlık önünde Kaymakam Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Fethiye Atlı, idari ve askeri erkân tarafından karşılandı.

Kaymakam Hayrettin Baskın’dan ilçenin sorunları hakkında brifing alan Vali Zorluoğlu ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığında denetlemelerde bulundu, tarihi Yusuf Ziya Paşa Camini gezerek ilgililerden bilgi aldı, ardından da Keban Belediyesine geçti.

Ziyarette Keban Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Vali Zorluoğlu’nu Keban’da misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını kaydetti.

VALİ ZORLUOĞLU: KEBAN BİR HUZUR ADASI
Keban Belediyesi ziyaretinde bir değerlendirmede bulunan Vali Zorluoğlu Keban’ın bir huzur adası olduğuna dikkat çekerek, Keban’ın sahip olduğu tarihi ve doğal zenginlikler ile turizm açısından son derece önemli bir potansiyeli olduğunu ifade etti. Tarihi Yusuf Ziya Paşa Camisi, doğal mağaralar ile Denizli Köyünde bulunan kervansarayın Keban turizmini çeşitlendirmek adına önemli birer zenginlik olduğuna vurgu yapan Vali Zorluoğlu, Keban Sarkık Dikik Mağarasının da turizme kazandırılması gerektiğini, bu kazanımlar ile insanların Keban’a sadece balık yemek için değil turizm değerlerini gezmek için de geleceğini sözlerine ekledi.

Belediye ziyaretinin ardından Keban Musa Coşkun Öğretmenevinde düzenlenen bir toplantıda muhtarlarla bir araya gelen Vali Zorluoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte muhtarların sorunlarını dinledi.

VALİ ZORLUOĞLU: KEBAN’IN TURİZM POTANSİYELİNİ DAHA İLERİ TAŞIYACAĞIZ
Vali Zorluoğlu toplantının ardından yaptığı değerlendirmede Keban’ın Özel İdare ve merkezi bütçe imkânları ile önemli yatırımlar aldığını, altyapı, sağlık ve eğitim gibi alanlarda önemli bir sorununun olmadığını ifade ederek, Keban’ın tarihi ve doğal zenginliklerine yeniden dikkat çekerek amaçlarının Keban’ın sahip olduğu turizm ve su ürünleri potansiyelini daha ileri bir noktaya taşımak olduğunu açıkladı.

Daha sonra Keban İlçe Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek burada yürütülen mesleki eğitim faaliyetleri hakkında ilgililerden bilgi alan ve kursiyerlerle sohbet eden Vali Zorluoğlu, Keban Atatürk İmam Hatip Ortaokulunu da ziyaret ederek okulun sorunları hakkında idarecilerden bilgiler aldı ve öğrencilerle sohbet etti. 

 

BAŞKAN YANILMAZ, BELEDİYE BAŞKANLARI BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ 
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yeniden Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

Mevcut ve eski belediye başkanlarının birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışmalarına olanak sağlamayı, belediye başkanları arasındaki bilgi paylaşımı ve koordinasyonu geliştirmeyi hedefleyen Belediye Başkanları Birliği 2. Olağan Genel Kurulu, 14 Aralık Pazartesi günü Ankara’da gerçekleştirildi. 

Belediye Başkanları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkan Yanılmaz, olağan genel kurulda, yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

 

KOVANCILAR’DA ‘NAMAZ’ KONFERANSI
Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde ilahiyatçı-yazar Ahmet Bulut tarafından “Namaz” konulu konferans verdi.  

Kovancılar ilçesi Halk Kütüphanesi tarafından düzenlenen “Namaz” konulu konferans belediye parkında bulunan salonda yapıldı. Konferansa konuşmacı olarak ilahiyatçı-yazar Ahmet Bulut katıldı. Kuran-ı Kerim ve ilahilerin okunması ile başlayan konferansa yoğun ilgi gösterildi. Bulut, verdiği konferansta namazın önemine değinirken, Hazreti Muhammed’in hayatından da örnekler verdi.

 

ZAFRAN MAHALLESİ’NE YENİ ÇÖP KONTEYNERLERİ 
Elazığ Belediyesi tarafından Zafran Mahallesi’ndeki çöp varilleri, çöp konteynerleri ile değiştirildi. 

Elazığ Belediyesi, daha modern ve temiz bir şehir oluşturma yolunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sabah saatlerinden itibaren cadde, sokak ve parklarda geniş kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. 

Çalışmalar doğrultusunda Zafran Mahallesi’nde bulunan ve çevresel açıdan kötü görüntü oluşturan, kötü kokuya ve haşere üremesine neden olan çöp varilleri, çöp konteynerleri ile değiştirildi. Çöp toplama aşamasında da sorunlara neden olan çöp varillerinin çöp konteynerleri ile değişimi sonrasında çöpler daha steril toplanarak, çevresel kirliliğin ve olumsuz görüntülerin önüne geçilerek, halk sağlığının korunmasına da katkı sağlanmış olacak. 

Zafran Mahalle Muhtarı İbrahim Köroğlu, sunulan hizmetten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, mahallelerine yerleştirilen çöp konteynerlerinin çevresel temizlik ve hijyen açısından çok önemli olduğunu söyledi.

 

İŞ DÜNYASI İÇİN BANKACILIK HİZMETLERİ ÖNEM TAŞIYOR
Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Bölge Müdürü Remzi Güneş, Banka Yöneticisi M.Lütfü Ünalan ve  Elazığ Şube Müdürü Tolga Gülgel, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette bir değerlendirme yapan Başkan Alan, Bankacılık hizmetlerinin iş dünyası için önemli olduğunun altını çizdi.

ELAZIĞ İŞ DÜNYASININ YANINDAYIZ
Ziyarette bir değerlendirme yapan Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. Bölge Müdürü Remzi Güneş, Elazığ TSO ile daha önce imzalanmış olan protokol kuralları çerçevesinde Elazığ iş dünyasına katkılarının ve desteklerinin devam ettiğini söyledi. Güneş, Başkan Alan’a gösterdiği ilgi için teşekkür ederek, “Sayın Başkanım bugün bizleri Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında ağırladığınız ve ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Bankamız ve Elazığ TSO arasında daha önce imzalanmış olan protokol kuralları çerçevesinde biz iş dünyasına tüm bankacılık hizmetlerini aksatmadan sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bu süre içerisinde bizlere vermiş olduğunuz destekten ötürü sizlere ve tüm Elazığ iş dünyasına teşekkür ediyorum” dedi. 

BANKALAR İŞ DÜNYASININ ÖNEMLİ BİR PARÇASIDIR
Albaraka Türk Bölge Müdürü Remzi Güneş ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Alan, “Sayın Bölge Müdürüm, nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Biz Oda yönetimi olarak öncelikle temsil etmiş olduğumuz kitlenin her konuda olduğu gibi çok önemli bir husus olan bankacılık hizmetlerinden de en üst düzeyde hizmet almasını istiyoruz. Malumunuz olduğu üzere iş dünyasını bankacılık ve finans sektöründen, yada finans sektörünü iş dünyasından ayırma şansımız yok. Bu sektörler birbirlerini tamamlayan et ve tırnak gibidirler. Biz zor ekonomik şartlarda yada kriz ortamlarında finans sektörünün iş dünyasının yanında olmasını ve desteklerini esirgememesini öncelikle istiyoruz. Ancak bu konuda maalesef finans sektörü önce kendini garantiye almayı hep ön planda tuttuğu için zaman zaman sıkıntılar yaşanıyor.

Bankaların özellikle doğudaki işletmeler ile batıdaki işletmelere bakış açısı arasında farklılıklar bulunuyor. Teminat noktasında da yine doğu ve batı arasında maalesef bizim aleyhimize işleyen bir süreç yaşanıyor.  Bu konular en üst perdeden her platformda dile getiriliyor. Ancak çözüm noktasında sorunlar devam ediyor. Elazığ iş dünyası bölgede borcuna en sadık olan illerin başında geliyor. Burada batık kredi hususu diğer kentlere göre çok azdır. Tüm bunların göz önüne alınarak Elazığ iş dünyasına yeni bir bakış açısı getirilmesini sizlerden özellikle istirham ediyoruz. Bu düşüncelerle iş dünyamıza destek ve katkılarınız için teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi. 

 

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ‘ÜMMETİN DAVASI KUDÜS’ KONFERANSI
Elazığ Belediyesi ve Hayrat İnsani Yardım Derneği Elazığ Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Ümmetin Davası Kudüs’ konulu konferans, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Araştırmacı Musa Biçkioğlu konuşmacı olarak katıldığı konferansa, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve davetliler katıldı. 

Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansın açılış konuşmasını yapan Hayrat İnsani Yardım Derneği Elazığ Temsilcisi Servet Özdemir, peygamberler şehri Kudüs’ün sahipsiz bırakılmaması gerektiğini, özellikle Hac görevini yerine getirecek Hacı adaylarının Kudüs üzerinden Hacca gitmeleri gerektiğini belirterek, “Aksi halde Kudüs’ü sahipsiz sanan ve bu cesaretle Mescid-i Aksa’ya postallarıyla giren İsrail askerlerini görmeye devam edeceğiz” dedi. 

Konferansa konuşmacı olarak katılan Araştırmacı Musa Biçkioğlu Kudüs tarihi hakkında bilgi vererek, “Kudüs, Harputlu Belek Bin Behram’ın uğruna Urfa Haçlı Kralını esir edip Harput Kalesine hapsettiği yerdir, uğruna şehit olduğu yerdir. Kudüs, özellikle Mescid-i Aksa, arkeolojik açıdan İslam dünyasının sahip olduğu en değerli hazinelerden biridir. Kudüs, hem dini, hem sosyolojik, hem de siyasi anlamda tarihi halkaları içinde barındırıyor. Asurlulardan Perslere, Büyük İskender’den Roma’ya, Bizans’tan  sahabe devrine, Emevilerden Osmanlıya, tüm kültürlerin bakiyeleri buradadır” diye konuştu. 

BİÇKİOĞLU: “KUDÜS, SİNİR UÇLARIMIZIN, SINIR UÇLARIMIZLA BİTMEDİĞİNİN GÖSTERGESİDİR”
Dünyanın Kudüs’e olan ilgisine dikkat çeken Biçkioğlu, “Bizim ufkumuz, Kudüs ufku olmalıdır. Bu anlayış sağlanmadıkça biz yerelden evrensele geçemeyiz. Evrensel düşünmek için Kudüs ufkuna sahip olmak zorundayız. Kudüs, bu topraklarda kurulmuş olan ve hala izleri yaşayan medeniyetin, sinir uçlarının sınır uçlarımızla bitmediğinin en güzel örneğidir. Kudüs’te, Bayırbucak’ta yaşananların bizim canımızı acıtmasının nedeni, sinir uçlarımızın sınır uçlarımızın dışına taşmasındandır” şeklinde konuştu. 

Allah Resulünün önündeki bütün yolların kapandığı noktada yaşanan Miraç olayının bir mesaj olduğunu ifade eden Biçkioğlu, “Buradaki şifre, ey ümmet tıkanırsanız, yolunuz kapanırsa Kudüs ruhuna dönün. Kudüs İslam ümmetinin tamamının bütün mezheplerinin, akım ve fikirlerinin uğrunda birleştiği yerdir” diye konuştu.

 

HAYIRSEVER,AİLESİ ADINA ÇEŞME YAPTIRDI
Hayırsever Sema Karaelek tarafından Salıbaba Mahallesi’nde bulunan ve zamanın etkileri, olumsuz kullanımdan kaynaklı olarak deforme olan karaçalı çeşmesini yeniden inşa edilerek hizmete sunuldu.

Hayırsever Sema Karaelek’in babası,annesi ve kardeşi adına yenilediği Karaçalı çeşmesinin açılışına Elazığ Belediyesi Başkan Vekili Karahan Çelik,Belediye Başkan Yardımcıları Sedat Karataş,Masar Ayaz ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta açıklamalarda bulunan hayırsever Sema Karaelek, kendi memleketinde Elazığ Belediyesi’nin katkılarıyla babasının,annesinin ve kardeşinin adına hayrat yaptırmanın mutluğunu yaşadığını söyledi.

Elazığ Belediyesi Başkan Vekili Karahan Çelik ise, Karaçalı çeşmesini restore ederek ailesinin adına hayrat yaptıran  Sema Karaelek’e teşekkür etti.

Salıbaba Mahallesi Muhtarı Muhammet Hacı Güneş’de mahallesi için bu tür hizmetlerin önemli olduğunu ifade etti.

Hayırsever Sema Karaelek tarafından babasının,annesinin ve kardeşi adına restore ettiği çeşme yapılan dauanın ardından açılışı yapıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom