FÜ Harita Komutanlığı ile anlaşma imzaladı

Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Komutanlığı ile Fırat Üniversitesi arasında haritacılık alanında işbirliği protokolü imzalandı.  

FÜ Harita Komutanlığı ile anlaşma imzaladı Güncel

Rektörlükte gerçekleşen protokol törenine Harita Genel Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı ile Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ katıldı. Demirdağ, imzalanan protokolün, Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Komutanlığı ile Fırat Üniversitesi arasında harita bilimi alanında yürütülecek araştırma ve geliştirme konularında işbirliği sağlanmasına yönelik olduğunu ifade etti. Protokolün amacını aktaran Demirdağ, "Bünyesinde harita mühendisliği, jeodezi ve fotogrametri, geomatik ile jeofizik mühendisliği gibi harita mühendisliğine yakın ve birlikte çalışan disiplinlerde bölümleri bulunan üniversiteler ile Harita Genel Komutanlığı arasında iş birliği protokolü düzenleniyor. Fırat Üniversitesi olarak haritacılık ve coğrafi bilgi sistemi alanında araştırma ve geliştirme çalışmalarının yürütülmesi, tecrübe ve bilgi paylaşımı amaçlarıyla Harita Genel Komutanlığımızla bu protokolü imzalıyoruz” dedi. 

Daha sonra Harita Genel Komutanı Tümgeneral Burhanettin Aktı ile Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ hazırlanan protokolü imzaladı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom