Elazığ Belediyesi’nden ‘aile içi iletişim’ semineri

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Aile İçi İletişim ve Anne-Baba Tutumu’ konulu seminerde konuşan Psikolojik Danışman Bilal Tekin, ailelere önemli tavsiyelerde bulunarak, “Çocuğunuzu oyunla büyütün, sevgiyle yoğurun, özgüvenle yetiştirin” dedi.

Elazığ Belediyesi’nden ‘aile içi iletişim’ semineri Güncel

Elazığ Belediyesi Aile Psikolojik Danışma Merkezi tarafından düzenlenen ‘Aile İçi İletişim ve Anne-Baba Tutumu’  konulu seminer yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi’nin Sosyal Destek Projeleri kapsamında Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda düzenlenen seminere, özellikle anneler yoğun ilgi gösterdi. Seminere konuşmacı olarak katılan Psikolojik Danışman Bilal Tekin, aile içi iletişim ve aile içi iletişimde dikkat edilmesi gereken konular, aile içi empati kurabilme, sevginin aile içinde oynadığı birleştirici rol, mutluluğu aile içerisinde yaşayabilme, ailede ‘biz’ bilincini oluşturma, başarılı çocuk yetiştirme ve çocuk sahibi olmanın ayrıcalığını görebilme konularına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Çocukların birey olarak yetişmesinde belirleyici faktörlerin başında anne ve babanın rol model olduğuna dikkat çeken Psikolojik Danışman Bilal Tekin, çarpıcı örneklerle ailelere doğru rol model olabilmenin gerekliliğini ve çocukların gelişiminin temelinde anne-babaların tutum ve davranışlarının belirleyici olduğunu kaydetti.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom