Kaza yapan kamyon 15 ay sonra evden çıkartıldı

Malatya'da 15 ay önce freninin patlaması sonucu bir eve giren kamyon, mahkemenin tamamlanması ile evden çıkartılabildi.

Kaza yapan kamyon 15 ay sonra evden çıkartıldı
Malatya
Malatya’da 15 ay önce freninin patlaması sonucu bir eve giren kamyon, mahkemenin tamamlanması ile evden çıkartılabildi.

Malatya’da 8 Ekim 2016 tarihinde Beydağı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nde yaşanan olayda freni patlayan hafriyat kamyonu, 2 katlı bir eve girmişti. Kazada 7 aylık hamile olan Suriye vatandaşı Sena Audi (27) ve karnındaki bebeği hayatını kaybetmiş, 6 kişi de yaralanmıştı.

Kazanın ardından başlatılan soruşturma ve dava sürecinde kaza yapan kamyon, evin içinde kaldı. Uzun süren bilirkişi ve mahkeme süreci 15 ay sonra tamamlanınca kamyon girdiği yerden çıkartıldı.

İş makinesi yardımı ile evden çıkarılan kamyon bölgeden çekilirken, ev sahibi Derviş Dinçer mahkemenin bitmesi ile kamyonun evlerinden çıkarıldığını söyledi. Olayda Suriyeli annenin karnındaki bebeği ile hayatını kaybettiğini hatırlatan Dinçer, aynı kazada oğlunun da yaralandığını söyledi.

Dinçer, kaza ile kullanılamaz hale gelen evin ise yıkılacağını söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...