Ankara'daki proje Elazığ'da da uggulanacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun himayelerinde Ankara Yeni Mahalle’de uygulanan “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” Projesi Elazığ’da da uygulanacak.

Ankara'daki proje Elazığ'da da uggulanacak Güncel

Vali Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret eden Yeni Mahalle Kadınları Eğitim ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nazan Aytop ve Yönetim Kurulu Üyeleri yürüttükleri proje kapsamında Elazığ’da gerçekleştirecekleri eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Proje kapsamında daha önce eğitim alma imkânı olmayan bayanlara önemli birçok alanda uzmanları tarafından eğitim ve bilinçlendirme yapılacağına dikkat çeken Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Kendine ve Kentine Duyarlı Kadın İçin Mobil Okul” Projesi Ankara Yeni Mahallede uygulanmış, başarılı sonuçlar elde edilince de tüm Türkiye’de uygulanması konusunda karar alınmıştır.  Başbakanımızın Değerli Eşleri Sare Davutoğlu’nun himayelerinde uygulanan bir projedir. Bugün Ankara Yeni Mahallede bu projeyi uygulayan YEKAD Derneği’nin temsilcileriyle birlikteyiz. İnşallah Elazığ Ankara’dan sonra projenin uygulandığı ikinci il olacaktır. Bu çerçevede misafirlerimiz bizleri ziyaret ederek bu projenin en doğru şekilde uygulanması için görüşlerimizi ve desteklerimizi istediler. Proje, devlet kurumları ile sivil toplum örgütlerin birlikte çalışması gereken bir alanda faaliyet gösterecek. Özellikle okula gidememiş, eğitim alamamış kadınlarımıza yönelik bazı önemli eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri gerçekleştirilecektir. Projeyi bu bakımdan çok önemli bir proje olarak görüyoruz. Üç ay içerisinde ilçeler de dâhil eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmiş olacaktır. Bütün kurumlarımızla bu projenin aktif şekilde destekçisi olacağız. Projeyi Elazığ’da uygulama kararı alan YAKED yöneticilerine teşekkür ediyor, Elazığ için hayırlı olmasını temenni ediyorum”. 

Proje kapsamında hazırlanacak mobil eğitim otobüsü hedef kitle olarak belirlenen bölgelerde eğitim faaliyetleri gerçekleştirecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom