’Pütürge Harikalar Diyarı’ projesi hayata geçiriliyor

Pütürge Belediyesinin, Malatya Valiliği koordinasyonu ile Kalkınma Bakanlığının Türkiye genelinde yürüttüğü ve finanse ettiği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamındaki 'Pütürge Harikalar Diyarı' adlı projesi hayata geçiriliyor.

’Pütürge Harikalar Diyarı’ projesi hayata geçiriliyor
Malatya
Pütürge Belediyesinin, Malatya Valiliği koordinasyonu ile Kalkınma Bakanlığının Türkiye genelinde yürüttüğü ve finanse ettiği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamındaki ‘Pütürge Harikalar Diyarı’ adlı projesi hayata geçiriliyor.

Proje hakkında bilgiler veren Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat, “İlçemiz geniş bir alana sahip, yerleşim bakımından dağınık ve aynı zamanda ulaşımın zor olduğu bir bölgedir. Her alanda yaptığımız gibi büyük projelerimizi yürütürken ilçemizdeki çocuklarımızı da unutmadık. Bu proje ile ilçemizde çocukların zaman geçirecekleri güzel bir kapalı oyun alanı sağlayıp çocuklar eğlenirken anne ve babaların da dinleneceği bir ortamı ilçemize kazandırmış olacağız. İlçemizde 68 mahalle bulunmaktadır. Bu Mahallelerdeki vatandaşlarımız İlçe merkezine geldikleri zaman çocuklarını veya hanımlarını ya parklarda veya tanıdıkları bakkal dükkanlarında araçları gidene kadar bekletmek zorunda kalıyordu bu ortamdan vicdanen rahatsız oluyordum. Pütürge Harikalar Diyarı adlı proje ile köylülerimizi rahat misafir edeceğimiz bir mekanı onların hizmetine sunacağız. Ailelere aile içi eğitimler sunacağız, diğer yandan da proje kapsamında vatandaşlarımıza piknik, sinema ve organizasyonlar yapacağız” diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...