Malatya, ikinci devlet üniversitesi yolunda!

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Seçim vaatlerinden biri olan 2. devlet üniversitesi'nin çok önemli olduğunu belirterek yer konusunda teknik bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi."

Malatya, ikinci devlet üniversitesi yolunda! Güncel

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, katıldığı televizyon programında Malatya’ya yapılması planlanan ikinci üniversitenin yeri hakkında değerlendirme yaptı. Polat, “Malatya’ya bu hizmetin gelmesi çok önemli, nerede olursa olsun. Ben tek başıma karar veremem, heyet olarak alternatifleri önümüze koyacağız, ortak irade neye karar verirse onu uygulayacağız” dedi.  

Vuslat TV’de bir programına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya’ya yapılacak olan ikinci devlet üniversitesi hakkında konuştu. Başkan Polat, “Seçim vaatlerimizden biriydi 2. devlet üniversitesi ama yeri neresi olur bununla ilgili teknik bir çalışma yapılması gerekli. Yapılacak teknik çalışmanın sonucunda hangi bölgeye yapılması daha uygunsa o bölgemizde olacak. Ben elbette ki Yeşilyurt sınırları içinde olmasını isterim, ama asıl ölçeğim şu, teknik ve imkan olarak neresi daha uygunsa üniversite oraya kurulsun” diye konuştu.

Programda ikinci devlet üniversitesinin, binlerce dönüm arazisi olan ve işlevini büyük ölçüde yitiren eski Şoför Er Eğitim Alayı’nın bulunduğu Altay Kışlası arazilerine kurulması yönündeki öneriler hakkında konuşan Başkan Hacı Uğur Polat, ortak irade ile hareket edeceklerini söyledi. Polat, “Biz 2. üniversitenin Yeşilyurt bölgesinde olmasını isteriz ama Battalgazi bölgesinde olması da bizim açımızdan bir mahsur olmaz. Malatya’ya bu hizmetin gelmesi çok önemli, nerede olursa olsun 2. üniversite Malatya’nın hem kültürel yapısına hem eğitim yapısına hem de ticari yapısına katkı sunacaktır. Yer konusunda milletvekillerimiz, il teşkilatımız, büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarının yer aldığı bir heyet karar verir. Ben tek başıma karar veremem, heyet olarak alternatifleri önümüze koyacağız, ortak irade neye karar verirse onu uygulayacağız” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin konut ve alt merkez yapmak için talip olduğu Altay Kışlası arazilerini vermeye Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı sıcak bakmazken, ikinci üniversite kurulması için arazilerin tahsis edilebileceği belirtiliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom