Başkan Yanılmaz’dan girişimcilere katılım belgesi

Elazığ Belediyesi’nce hayata geçirilen ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ projesi kapsamında eğitime başlayan genç girişimciler, projenin ilk etabı olan ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladılar.

Başkan Yanılmaz’dan girişimcilere katılım belgesi Güncel

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ilimizin gelecek vadeden sektörlerinin başında gelen mermercilik sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen projede, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 60 kursiyere, KOSGEB Destekli Katılım Belgelerini verdi.

Törende konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, istihdam alanları oluşturmanın önemine vurgu yaparak, “Elazığ maden açısından çok zengin bir ildir. Türkiye’nin mermer rezervinin yüze 8’i Elazığ’dadır. Elazığ bu alanda ne kadar teknolojiyi kullanır, ne kadar iyi imalat yaparsa bu önemli madeni o kadar iyi değerlendirmiş olur” dedi

Bu eğitime katılan kursiyerlerin eğitim sonrası işyeri açmaları halinde KOSGEB tarafından 100 bin TL’ye kadar destek alabileceklerini, buna ilaveten devletin iş kurmak isteyen gençlere 50 bin TL destek verdiğini hatırlatan Başkan Yanılmaz, “Hangi şehirde kaç kişi bu parayı daha çok alırsa, o para o şehrin kasasına girmiş olacak. Bu paradan tüm şehir faydalanmış olur. Dolayısıyla eğitimlerin ardından hepiniz kendi işinizi kurmak için çalışmalısınız. Her işin başarı oranı, sizin o işi sahiplenmesine bağlıdır” diye konuştu.

Başkan Yanılmaz konuşmasının ardından projeye katkı sağlayan KOSGEB yetkililerine plaket verirken, eğitime katılan kursiyerlere de KOSGEB Destekli Katılım Belgesi verdi.

Kalkınma Bakanlığı SODES Projesi kapsamında Elazığ’da kabul edilen 23 proje arasında ilk sırada yer alan ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz Projesi’ kapsamında başlatılan ve 6 ay sürecek olan eğitimlerin 2. etabı olan Pazarlama ve Satış Teknikleri Kursu, 24 Aralık 2015’te başlayacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom